Eesti võistkonnad toovad EUSO'lt kullad!

2. mail kuulutati välja 13. Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi võitjad. Mõlemad Eesti võistkonnnad pälvisid kuldmedalid üldarvestuses vastavalt 5. ja 6. tulemusega.

50 võistkonna seas saavutas 5.koha võistkond koossesisus:

Taavet Kalda (Gustav Adolfi Gümnaasium, 10. kl.)
Kaarel Hänni (Tallinna Reaalkool, 10. kl.)
Carel Kuusk (Tallinna Reaalkool, 10. kl.)

6. koha saavutanud võistkonnas olid:

Airon Johannes Oravas (Tallinna Prantsuse Lütseum, 9. kl.)
Richard Luhtaru (Miina Härma Gümnaasium, 8. kl.)
Hanna Maria Saik (Tallinna Reaalkool, 10. kl.)

Võistkonna juhendajatena ja  rahvusvahelise žürii liikmetena olid võiskondadega kaasas

Jörgen Metsik, TÜ doktorant
Andreas Valdmann, TÜ doktorant
Andres Ainelo, TÜ doktorant

Esikoha saavutas Saksamaa võistkond.

Olümpiaad toimus 28. aprillist kuni 3. maini Austrias Carinthia provintsi pealinnas Klagenfurtis. Eesti oli olümpiaadil esindatud suurearvulise delegatsiooniga - lisaks võistkondadele olid EUSO2015  toimkonnal abiks ka meie tudengitest giidid Markus Raudkivi, Enna Elismäe, Uku-Kaspar Uustalu, Iris Merilo. ja Kristine Leetberg . Kõik viimatinimetatud on tegevad ka järgmisel aastal Tartus toimuval EUSO2016-l, mis peetakse 7.-14 .maini Tartus.

EUSO on kuni 16aastastele õpilastele mõeldud võiskondlik võistlus, kus on 2 eksperimentaalset vooru ja mille ülesanded integreerivad keemiat. bioloogiat ja füüsikat.

Eesti osales esmakordselt EUSO-l  2005. aastal. Medaliteta pole jäädud ühelgi aastal, absoluutvõit on koju toodud 2008. ja 2012. aastal.

EUSO2015 koduleht www.euso.at .

Täiendav info: Andres Ainelo, e-post: andres.ainelo@ut.ee või Karin Hellat, tel: +372 5090991