Eesti võistkonnale igat värvi medaleid rahvusvaheliselt loodusteaduste olümpiaadilt

12. rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad toimus tänavu Korea Vabariigis, Daegus. Võistlus, kus osales ligikaudu 250 õpilast 40 riigist, osutus Eesti võistkonnale väga edukaks, kõik õpilased teenisid medali.

Meie võistkonna parimana toob kuldmedali koju Richard Luhtaru (Miina Härma Gümnaasium). Karl Paul Parmakson (Miina Härma Gümnaasium) naaseb hõbemedaliga ning pronksmedalid teenisid tihedas konkurentsis Uku Hannes Arismaa (Tallinna Inglise Kolledž), Kirke Joamets, Hannes Kuslap (mõlemad Miina Härma Gümnaasiumist) ja Andreas Must (Tallinna Reaalkool).

Riikide arvestuses saavutas üldvõidu ülekaalukalt Taiwani esindus

Juhendajatena saatsid Eesti õpilasi TÜ doktorandid Ott Kekišev, Andreas Valdmann ja Andres Ainelo ning Miina Härma Gümnaasiumi füüsikaõpetaja Riina Murulaid.

Rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil saavad osaleda kuni viieteistaastased õpilased. Kahes teoreetilises võistlusvoorus lahendatakse individuaalselt ülesandeid nii füüsika, keemia kui ka bioloogia valdkonnast ning lisaks toimub võistkondlik eksperimentaalvoor, kus seekord uuriti kohaliku mandariinimahla omadusi.

Eesti võistkonna Tallinna võistlejad saabuvad Tallinna lennujaama reedel, 11. detsembril kell 17:00 Helsingist, tartlased maanduvad samal päeval kell 17:05 Tartu lennujaamas.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Andres Ainelo, TÜ doktorant, e-kiri: andres.ainelo@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee