Emakeeleolümpiaadil selgitati välja parimad noored eesti keele tundjad

Läinud reedel ja laupäeval (13-14. märtsil) peeti Tallinnas emakeeleolümpiaadi lõppvooru. Selle aasta olümpiaadi teema oli Ilus emakeelne lause.

Tänavusse lõppvooru oli kutsutud 80 õpilast. Lõppvooru pääsemiseks tuli noorema rühma õpilastel (7.-8. klass) eelvoorus lahendada ülesandeid, kus hinnati oskust tuvastada toortõlkelisi lauseid, tajuda žanrit lauseehituse kaudu, lõpetada ja ühendada eri stiilis lauseid, jätkata lõiku sobiva lausega ning lisaks veel oskust kasutada kirjavahemärke. Kahe vanema rühma õpilastel (9.-10. klass ja 11.-12. klass.) oli valida, kas sooritada noorematega sarnane piirkonnavooru olümpiaad või kirjutada uurimistöö.

Lõppvoorus tuli õpilastel lahendada ülesandeid, mis seostusid olümpiaadi üldteemaga ja olid koostatud iga vanuseastme riikliku õppekava järgides.

Selle aasta emakeeleolümpiaadi parimad vanuserühmade lõikes olid:

7.-8. klass - Kaire Looris Muhu Põhikooli 8. klass, õpetaja Ülle Kuusk;

9.-10. klass - Saara Liis Jõerand Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi 9. klass, õpetaja Krista Nõmmik;

11.-12. klass - Johanna Toodu Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 11. klass, õpetaja Elma Künnapas.

Parimad uurimused koostasid 9.-10. klassi arvestuses Alvi Lina Rakvere Gümnaasiumi 10. klassist teemal  „Tõlkeliste mudilasraamatute lausete raskusaste“ (juhendaja Reet Bobõlski) ning 11.-12. klassi arvestuses Helo Liis Soodla Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 11. klassist teemal „Eesti keele morfosüntaksi areng aastatel 1862–2012 Pärnu maakonnalehe näitel“ (juhendaja Elma Künnapas).

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/emakeeleolumpiaad.

2014/15. õppeaasta emakeeleolümpiaadi lõppvooru korraldas Tallinna ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut.

Lisainfo: Merilin Aruvee, e-kiri: merilin.aruvee@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik (TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht) tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee