Eureka Start loob loodusteadustes kindla vundamendi

Tartu ülikooli teaduskooli uus väljatöötatud kursus Eureka Start on mõeldud põhikooli 7. ja 8. klassi õpilastele kooliprogrammis loodusõpetuse tundide (füüsika, keemia, bioloogia, geograafia) lisana.

Eureka Start looja ja juhendaja Darja Lavõgina ütleb: „Kursuse eesmärgiks on õpilastes üldise huvi tekitamine loodusteaduste vastu ja loodusteaduskliku mõtteviisi kultiveerimine.“

Kursus on tasuta ja toimub Moodle’i e-õppe keskkonnas, mis teeb õppimise lihtsalt kättesaadavaks igale huvilisele. Lisaks teoreetilistele töödele sisaldab kursus ka hulgaliselt praktilisi töid, mis võiks pakkuda huvi neile, kes soovivad ise katsetada.

Eureka Start koosneb 6 teemast:

Planeet Maa
Kliima ja ränded
Külm, lumi ja jää
Tuli ja kuum
Valgus ja vari
Monstrumid ja superkangelased

Kevadel toimunud pilootkursusel osalenud õpilased hindasid Eureka Starti kõrgelt ja on valmis seda oma sõpradele soovitama. Õpilastele meeldisid väga kursusel olevad videod ja ristsõnad. Üks õpilane võttis oma kogemuse kursuse kohta kokku: „Sai teada palju huvitavat asjade kohta, mida tundides ei ole käsitletud.”

Täpsem info ja registreerimine kursusele lehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/kursused.

Registreerimine TÜ teaduskooli kursustele kestab 20. septembrini või kuni kohtade täitumiseni.

Lisainfo: Darja Lavõgina, 53906073, darja.lavogina@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee, 5177091