Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadil esindas Eestit Miina Härma Gümnaasiumi õpilane

Euroopa juunioride informaatikaolümpiaad peeti 23.–29. augustini Mariboris Sloveenias. Kolmandat korda toimunud võistlusel osales 86 õpilast 24 riigist. Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadil on võistlejatele ülemine vanusepiir, sel aastal said osaleda 2004. aastal või hiljem sündinud õpilased.

Eestit esindas antud võistlusel ühe noorimana Agnes Tennisberg Miina Härma Gümnaasiumi 5. klassist, keda saatis mentorina tarkvarakonsultant ja TK kaugõppekursuste juhendaja Katrin Gabrel.

Võisteldi 2 päeval, mõlemal 4 tundi, mille jooksul pidid õpilased kirjutama programme etteantud ülesannete lahendamiseks. Ülesannetes tuli näiteks leida,  kuidas riputada mantleid nagisse nii, et see tasakaalus püsiks,  või kuidas keerata suunaviitasid nii, et nende järgi jõuaks ühest kohast teise. Lubatud programmeerimiskeelteks olid C/C++ ja Java.

Võistluse parim oli Alexandru Luchianov Rumeeniast, kes saavutas maksimumpunktid. Agnes Tennisberg saavutas 66. koha. Tulemused on avaldatud veebilehel https://www.ejoi2019.si/.

„Ootame kõiki 2005. ja hiljem sündinud programmeerimishuvilisi õpilasi aktiivselt osalema Eesti informaatikaolümpiaadil, et järgmisel aastal oleks võimalik osaleda suurema meeskonnaga,“ sõnab Katrin Gabrel.

Vabal ajal tutvusid õpilased Maribori linnaga ning külastasid Škocjani koobast ning Ljubljanat.

Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadil osalemist koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool ja rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Katrin Gabrel, tarkvarakonsultant, katrint@gmail.com, 5395 6717

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, marek.jarvik@ut.ee, 517 7091