Filosoofiaolümpiaadil selgus Eesti IPO2015 võistkond

Pühapäeval lõppenud 12. filosoofiaolümpiaadi lõppvoor selgitas välja tänavused Eesti parimad noored filosoofiatundjad. Võistlus peeti Tartus Herbert Masingu koolis. Lõppvoorus osales eelvooru tulemuste põhjal viisteist 9.-12. klassi õpilast.

Lõppvoorus pidid osalejad sooritama kolmeosalise olümpiaaditöö: kirjutama nelja tunni jooksul võõrkeelse essee, lahendama loogika testist ja näitama filosoofia põhimõistete ning teooriate tundmist.

Tänavuse olümpiaadi võitjana väljus Marta-Liisa Talvet Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klassist.

Kuivõrd 23. rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad (IPO2015) toimub tänavu 14.-18. maini Tartus, võib Eesti korraldajana välja panna kuni kümneliikmelise võistkonna (vt ipo2015.ee). Kasutades korraldajaõigust esindavad Eestit 43 võistkonna jõukatsumisel asjalõppenud olümpiaadil  kümme parimat tulemust saanud õpilast.

Täielikud filosoofiaolümpiaadi lõppvooru tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/filosoofiaolumpiaad

Veel mahtus neli päeva (26.-29. märts) väldanud ürituse sisse mitmeid rahvusvaheliseks olümpiaadiks ettevalmistavaid koolitusi, mida viidi läbi Tartu Ülikoolis. Õpilased said osaleda seminarides ja kuulata loenguid loogikast, kriitilisest mõtlemisest, allikteksti analüüsist ja esseede kirjutamisest.

Preemiad auhinnaraamatutena pani välja Tallinna Ülikooli kirjastus.

Olümpiaadi läbiviimist koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool ning seda rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Heidy Meriste (žürii esimees) 56285693, e-kiri: heidy.meriste@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht