Autor:
Õpetajate Leht

Füüsika, keemia ja bioloogia õpikodade projektijuht Kaido Reivelt pälvis riikliku teenetemärgi

Esmaspäeval, 6. veebruaril president Alar Karise allkirjastatud otsusega pälvis riikliku Valgetähe V klassi teenetemärgi füüsika populariseerija ja Tartu Ülikooli Koolifüüsika keskuse juhataja Kaido Reivelt.

Tartu Ülikooli teaduskoolis viiakse Kaido juhtimisel igal õppeaastal läbi füüsika, keemia ja bioloogia õpikodasid, kus 7.–12. klasside õpilased saavad valdkondi tundma õppida praktilisi katseid tehes. Samuti aitab ta üldhariduskoolide õpilaste füüsikahuvi süvendada Eesti füüsikaolümpiaadi žürii liikmena.

„Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks,“ kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas. Riiklikud autasud Eestile osutatud teenete tunnustuseks saavad 167 inimest kodu- ja välismaalt.

Teenetemärgi said need teadlased, kes on oma tööga aidanud viia meie teadust tipptasemele, teinud seda rahvusvahelise koostööga suuremaks ning panustanud targa rahva kujundamiseks haridusse. Teaduskooli koosseis soovib Kaidole palju õnne auväärt tunnustuse puhul ja ka edaspidi tuult tiibadesse kõigis põnevates teadustegevustes.

Eesti Vabariigi teenetemärgi saanud inimesed on esile toodud Vabariigi Presidendi Kantselei kodulehel.

Rahvusvaheline rakendusfüüsika olümpiaad 2024, August Jakobson, Saskia Põldmaa, Violeta Jürgens, Mihkel Rannut, Ralf Robert Paabo, Mattias Jõgi, Eero Uustalu

Uus võistlusformaat rahvusvahelisel rakendusfüüsika olümpiaadil tõi Eesti esindajatele suurepärased tulemused

Rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad Helsinkis

32. rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil arutleti demokraatia teemadel