Füüsika lahtine võistlus toimub uues formaadis

Laupäeval, 21. novembril korraldab TÜ teaduskool lahtise füüsikaülesannete lahendamise võistluse. Võistlusel on osalema oodatud kõik füüsikahuvilised koolinoored, osavõtjate arv ei ole piiratud. Seoses epidemioloogilise olukorraga riigis toimub võistlus sel aastal Zoomi keskkonnas.

Füüsika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas: nooremas rühmas võistlevad  8.–10. klassi õpilased, vanemas rühmas 11.–12. klassi õpilased. Soovi korral võivad mõlemas vanuserühmas osaleda ka nooremate klasside õpilased, kelle tulemused kantakse vastavalt 8. või 11. klassi protokolli.

Võistlusest osavõtjatele antakse lahendamiseks kümme ülesannet, millest arvesse lähevad kuus kõige rohkem punkte saanud lahendust. Ülesannete lahendamiseks on aega viis tundi.
Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ning Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadi osalejate valikul.

Võistlusel osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 17. novembriks. Võistluse korraldusliku info, sh varasemate füüsika lahtise võistluse ülesannete ja lahendustega on võimalik tutvuda TÜ teaduskooli koduleheküljel.

Lisateave: Erkki Tempel, erkki@sytevaka.ee