Füüsika lahtine võistlus tuleb taas

Laupäeval, 23. novembril toimub TÜ teaduskooli eestvedamisel järjekordne lahtine füüsikaülesannete lahendamise võistlus. Võistlusest on oodatud osa võtma kõik füüsikahuvilised koolinoored, osalejate arv ei ole piiratud.

Võistlus viiakse läbi seitsmes linnas:
Tartus (TÜ Füüsika Instituut, W. Ostwaldi 1, ruum A106, kl 11),
Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikooli korpus VI (Ehitajate tee 5), aud. U06A-201, kl 11),
Narvas (Narva Kesklinna Gümnaasium, A. Puškini 29, kl 10),
Kohtla-Järvel (Kohtla-Järve Gümnaasium, Pärna 47, kl 10),
Kuressaares (Saaremaa Ühisgümnaasium, Hariduse 13, kl 10),
Pärnus (Pärnu Kolledž, Ringi 35, kl 10),
Viljandis (Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, kl 10).

Füüsika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas: nooremas rühmas võistlevad 8.-10. klassi õpilased, vanemas rühmas 11.-12. klassi õpilased. Soovi korral võivad mõlemas vanuserühmas osaleda ka nooremate klasside õpilased, kelle tulemused kantakse vastavalt 8. või 11. klassi protokolli.
Võistlusest osavõtjatele antakse lahendamiseks 10 ülesannet, millest arvesse lähevad 6 kõige rohkem punkte saanud lahendust. Ülesannete lahendamiseks on aega 5 tundi.
Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ning Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadi osalejate valikul.

Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 19. novembriks. Korralduslik info ja registreerumine: https://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/fuusika-lahtine

Lisainfo: Ene Örd (Eesti olümpiaadide peaspetsialist), ene.ord@ut.ee
Teate edastas: Liis Vahe (TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist), liis.vahe@ut.ee