Füüsika lahtisel võistluse parimad on Pärnust, Tartust ja Tallinnast

Füüsika lahtine võistlus toimus 24. novembril korraga seitsmes Eesti linnas. Nooremas rühmas (8.-10. kl) osales võistlusel 152 ning vanemas rühmas (11.-12. kl) 74 õpilast. "Hea on tõdeda, et füüsika lahtine võistlus on jätkuvalt kooliõpilaste hulgas populaarne. Selle võistluse tulemused näitavad, et lahtine võistlus on suurepärane koht, kus oma füüsikateadmised proovile panna juba  enne olümpiaadihooaja algust," sõnab Eesti füüsikaolümpiaadi žürii esimees Kristian Kuppart.

Nooremas rühmas oli parim Andres Alumets (Pärnu Koidula gümnaasiumi 10. klassist, õpetaja Ants Alumets), talle järgnesid Martin Rahe ja Argo Merilo (mõlemad Tallinna reaalkooli 10. klassist, õpetaja Toomas Reimann).

Vanemas rühmas võitja oli Richard Luhtaru, kellel järgnes Hannes Kuslap (mõlemad Hugo Treffneri gümnaasiumi 12. klassi õpilased, õpetaja Siim Oks. Vanema rühma kolmas oli Robin Haljak (Tallinna reaalkooli 12. klassist, õpetaja Anna-Helena Saarso).

Võistluse ülesanded ja lahendused on avaldatud lehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/fuusika-lahtine

Võistluse käigus oli õpilastel võimalik lahendada 10 ülesannet, millest arvesse läksid 6 enim punkte teeninud lahendust. Ülesandeid oli väga erinevatest füüsika harudest, näiteks tuli arvutada õhkjahutusega valgusdioodi kasutegur ning uurida autode liikumist liiklusummikus.

Füüsika lahtise võistluse tulemusi võetakse arvsesse üleriigilise füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel.

Lisainfo: Kristian Kuppart, EFO esimees, kristiankuppart@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091