Füüsika lahtisel võistluse parimad on selgunud

Tänavuse füüsika lahtise võistluse parim nooremas rühmas oli Daniil Vaino Narva Pähklimäe gümnaasiumist ja vanemas rühmas Richard Luhtaru Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Füüsika lahtine võistlus toimus 2. detsembril korraga seitsmes Eesti linnas. Nooremas rühmas (8.-10. kl) osales võistlusel 173 ning vanemas rühmas (11.-12. kl) 67 õpilast. Nooremas rühmas oli parim Daniil Vaino (10. klass, õpetaja Mikhail Emeliyanov), talle järgnesid Leonid Zinatullin ja Hanna-Riia Allas (mõlemad Hugo Treffneri gümnaasium, 10. kl, õp Siim Oks ).

Vanemas rühmas võitis Richard Luhtaru (11. kl, õp Taavet Kalda), talle järgnesid Konstantin Dukatš (Narva keeltelütseum, 10. kl, õp Aleksander Tšerkashin) ja Kaarel Paal (Tallinna reaalkool, 10. kl, õp Toomas Reimann).

Täielikud tulemused koos ülesannete ja lahendustega on avaldatud lehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/fuusika-lahtine

Õpilastel oli võimalik lahendada 10 ülesannet, millest arvesse läksid 6 enim punkte teeninud lahendust. Ülesanded katsid kõiki peamisi koolifüüsika valdkondi, samas sisaldades ka olukordi praktilisest elust, nt rattakummi pumpamine või autoga kihutamine Tallinn-Tartu maanteel.

Füüsika lahtise võistluse tulemusi võetakse arvsesse üleriigilise füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel. Koos eelmise õppeaasta olümpiaadi lõppvooru tulemusega on käesoleva õppeaasta lõppvooru arvatud need õpilased.

Ülejäänud lõppvooru kutsed jagatakse 20. jaanuaril toimuva piirkonnavooru tulemuste põhjal.

Lisainfo: Kristjan Kuppart, EFO esimees, kristjankuppart@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091