Füüsika lahtisel võistlusel uuriti küttesüsteeme ja sademete hulki

Füüsika lahtine võistlus toimus 26. novembril 2016 korraga seitsmes Eesti linnas. Nooremas rühmas (8.-10. kl) osales lahtisel võistlusel 168 õpilast ning vanemas rühmas (11.-12. kl) osales 68 õpilast. Nooremas rühmas oli parim Hannes Kuslap (10. kl, õpetaja Siim Oks), talle järgnesid Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri gümnaasium, 10. kl, õp Madis Reemann ) ja Leonid Zinatullin (Elva gümnaasium, 9. kl, õp Geil Siim).

Vanemas rühmas võitis Paul Kerner (12. kl, õp Tamara Jevsejeva), talle järgnesid Kaarel Hänni (Tallinna reaalkool, 12. kl, õp Toomas Reimann) ja Kaarel Kivisalu (Tallinna reaalkool, 9. kl, õp Mart Kuurme).

Täielikud tulemused koos ülesannete ja lahendustega on avaldatud võistluse lehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/fuusika-lahtine

Õpilastel oli võimalik lahendada 10 ülesannet, millest arvesse läksid 6 suurima punktide arvu saanud lahendust. Ülesanded katsid kõiki peamisi koolifüüsika valdkondi, samas sisaldades ka olukordi praktilisest elust. Näiteks vanemas rühmas uuriti maja küttesüsteemi lisatava paisupaagi rolli ning nooremas rühmas arvutati Päikese keskmise kiirgusvõimsuse põhjal aastante sademete hulk maapinnal (mis klappis hästi mõõdetud globaalse keskväärtusega 990 mm aastas).

Füüsika lahtise võistluse tulemusi võetakse arvsesse üleriigilise olümpiaadi lõppvooru kutsumisel. Koos eelmise õppeaasta füüsikaolümpiaadi lõppvooru tulemusega on käesoleva õppeaasta lõppvooru arvatud õpilaste nimekiri nähtav lehel: http://efo.fyysika.ee/files/lahtine2016/lisa_LVkutsed.pdf

Ülejäänud lõppvooru kutsed jagatakse 28. jaanuaril toimuva piirkonnavooru põhjal.

Lisainfo: Mihkel Kree, EFO esimees, mihkel.kree@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee