Füüsika lahtisele võistlusele registreerumine lõppeb sel reedel

Laupäeval, 20. novembril toimub lahtine füüsikaülesannete lahendamise võistlus, kuhu on oodatud osalema kõik füüsikahuvilised koolinoored. Tänavu kaheksas Eesti linnas toimuvale võistlusele on registreerumine avatud 12. novembrini kell 15.

Võistlus toimub kahes vanuserühmas: nooremas rühmas võistlevad 8.–10. klassi õpilased, vanemas rühmas 11.–12. klassi õpilased. Soovi korral võivad mõlemas vanuserühmas osaleda ka nooremate klasside õpilased, kelle tulemused kantakse vastavalt 8. või 11. klassi protokolli.

Võistlejatele antakse lahendamiseks kümme ülesannet, millest arvesse lähevad kuus kõige rohkem punkte saanud lahendust. Ülesannete lahendamiseks on aega viis tundi. Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse füüsikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ning Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadi osalejate valikul.

Tutvu käesoleva aasta võistluse korraldusliku infoga, uuri varasemate aastate ülesandeid ja lahendusi ning registreeru võistlusele teaduskooli kodulehel.

Lisateave: Erkki Tempel, füüsika lahtise võistluse žürii esimees, erkki@sytevaka.ee