Füüsikaviktoriin „Spekter“ lükkub mai algusesse

Tänavu aprillile planeeritud füüsikaviktoriin „Spekter“ lükkub edasi ja toimub 3. mail 2022. Võistlema on oodatud kõik 8.–12. klasside füüsikahuvilised, sh kutsekoolide õpilased. Osaleda võivad ka nooremad.

Veebipõhisest viktoriinist on võimalik osa võtta Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas ajavahemikus kell 8.00–20.00. „Spekter“ toimub kahes vanuserühmas: noorem (8.–9. klass) ja vanem (10.–12. klass). Mõlemas vanuserühmas on kokku 40 valikvastustega küsimust, millele tuleb 45 minuti jooksul õige vastus leida. Ülesandeid saab lahendada nii eesti kui vene keeles.

Viktoriinist osavõtt on tasuta ja eelregistreerimine pole vajalik.

Paremusjärjestus selgitatakse välja klasside kaupa. Iga vanuseklassi 10 parimat saavad äramärkimise ja auhinnad. Lisaks kuulutatakse välja noorema ja vanema vanuserühma absoluutvõitjad, kes saavutasid vanuserühma parima tulemuse.

Füüsikaviktoriin Spekter toimub alates 2015. aastast. Viktoriin sai ellu kutsutud selleks, et anda erineva tasemega õpilastele võimalus oma füüsikateadmised proovile panna ning võrrelda oma tulemusi teistega. Spektri üheks eesmärgiks on tuua füüsika õppimisse mängulisust ning populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite kasutamist füüsika õppimisel ja õpetamisel. Viktoriin aitab õpilastele näidata, et füüsika ei seisne alati arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises ning oma kogemuste analüüsimises, õigete ja valede arutluskäikude äratundmistes.

Viktoriiniks valmistumiseks soovitame lahendada eelmiste aastate ülesandeid.

Füüsikaviktoriini korraldab Tartu Ülikooli teaduskool ja toetab SEB.

Rohkem infot ja viktoriini juhendi leiab „Spektri“ lehelt Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuses.

Lisateave: Ly Sõõrd, füüsikaviktoriini korraldaja, Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse õppedisainer, 528 5484, ly.soord@ut.ee