Füüsikaviktoriin Spekter toimub sel aastal 9. mail!

TÜ teaduskool kutsub 8.-12. klassi õpilasi osalema veebipõhisel füüsikaviktoriinil Spekter.

Füüsikaviktoriin toimub 9. mail 2019 ajavahemikus kl 8:00 kuni 20:00 füüsika e-õpiku veebikeskkonnas. Osaleda saab nii nutitelefoni, tahvli või arvuti vahendusel. Viktoriini link avalikustatakse 9. mail kl 8.00 veebilehel  http://teaduskool.ut.ee/spekter. Viktoriinist osavõtt on tasuta ja eelnevalt registreeruma ei pea.

Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter viidi esmakordselt läbi 2015. aasta kevadel 8.-10. klasside õpilastele. Nüüdseks on viktoriinist kujunenud järjepidev kevadeti toimuv üritus füüsikahuvilistele 8.-12. klasside õpilastele, kuhu oodatakse osalema ka kutse-,  õhtukoolide ja vene õppekeelega koolide õpilasi. Ka nooremate klasside õpilased on oodatud osa võtma.

Spekter toimus esmakordselt aastal 2015, mis oli ka rahvusvaheline valguse aasta – sellest sai ka viktoriin omale nime, mis seondub füüsikaterminiga „valguse spekter“ ning sümboliseerib viktoriinil osalejate mitmekesisust ja erinevaid tulemusi. Nimest inspireerituna on ka viktoriini logol kujutatud spektri põhivärvid Gaussi jaotuse kujul – kõik on oodatud ja iga tulemus on oluline. Igal aastal on osavõtjaid olnud üle tuhande. Osavõtjate hulgas on olnud nii olümpiaadide tippe kui ka erinevate maakondade ja linnade koolide õpilasi klasside kaupa.

Veebipõhine füüsikaviktoriin sai ellu kutsutud selleks, et anda erineva tasemega õpilastele võimalus oma füüsikateadmisi proovile panna ning võrrelda oma tulemusi teistega. Viktoriini eesmärk on muuta füüsika õppeainena atraktiivsemaks, tuues füüsika õppimisse mängulisuse komponenti ning populariseerida koolides IKT vahendite kasutamist füüsika õppimisel. Füüsikaviktoriin aitab näidata õpilastele, et füüsika ei seisne alati arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises ja analüüsioskuses, et osata eristada õigeid ja valesid vastuseid ja arutluskäike.

Viktoriini korraldab TÜ teaduskool koostöös TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti füüsika seltsiga. Viktoriini läbiviimist toetab hasartmängumaksu nõukogu.

Vaata lähemalt infot viktoriini kohta: http://teaduskool.ut.ee/spekter

Kontakt:

Ly Sõõrd (TÜ õppeosakonna elukestva õppe keskuse õppedisainer) tel 5285484, ly.soord@ut.ee

Kaido Reivelt (TÜ koolifüüsika keskuse juhataja) kaido.reivelt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5584, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee