Füüsikaviktoriinil „Spekter“ osales rekordarv õpilasi

28. aprillil kogunesid kõik huvilised ekraanide ette füüsikaülesandeid lahendama. Nimelt toimus veebipõhine füüsikaviktoriin „Spekter“ sel aastal juba kuuendat korda. Oma füüsikaalased teadmised pani proovile pea 1400 osalejat.

Võrreldes eelmise aastaga oli tänavu viktoriinil osalejaid 32% rohkem. „Selle põhjuseks võib olla praegune eriolukord koolides, kus õpilasi suunatakse varasemalt enam veebipõhistest tegevustest osa võtma,“ rääkis füüsikaviktoriini korraldaja Ly Sõõrd. Nooremas vanuserühmas (põhikool) osales 808 õpilast, vanemas vanuserühmas (gümnaasium) oli 577 osalejat. Lisaks veel 11 osavõtjat, kes ei täpsustanud oma klassi või olid valinud vale vanuserühma. Kõige rohkem oli osalejaid 8. klasside ja nooremate hulgas ning kõige vähem osalejaid 12. klasside õpilaste hulgas.

Maksimumpunkte ei saavutanud ükski osaleja. Parim tulemus oli 36 õigesti vastatud ülesannet 39st. Üks viktoriiniülesanne põhikoolis ja gümnaasiumis jäeti üldarvestusest välja, kuna nende ülesannete teksti oli eksikombel sattunud viga.

Traditsiooniliselt peeti füüsikaviktoriinil „Spekter“ arvestust klasside kaupa. 8. klasside parim oli Fjodor Fatejev Tallinna Humanitaargümnaasiumist. 9. klasside võitja ning ühtlasi ka noorema vanuserühma parim oli Jan Erik Pukk Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist. 10. klasside arvestuses võidutses Kregor Ööbik Tallinna Reaalkoolist. 11. klasside hulgas triumfeeris Martin Rahe Tallinna Reaalkoolist, kes saavutas ka vanema vanuserühma parima tulemuse. 12. klasside parim oli Kaarel Paal Tallinna Reaalkoolist.

Viktoriini iga klassi kümne parima tulemused on avalikustatud teaduskooli veebilehel. Diplomid ja auhinnad toimetatakse lähiajal õpilasteni. Osalejad saavad oma tulemustega tutvuda viktoriinid.ee keskkonnas.

Igal aastal on viktoriinist osa võtnud ka õpetajad. Aastate lõikes ja ka tänavu paistis väga heade tulemustega silma Nõo Reaalgümnaasiumi õpetaja Kristjan Vällik.

Täname kõiki osalejaid! Nii selle kui ka eelmiste aastate küsimused on kättesaadavad teaduskooli viktoriinid.ee keskkonnas ja võistluse lehel.

Füüsikaviktoriini korraldas Tartu Ülikooli teaduskool ja toetas SEB.

Lisateave: Ly Sõõrd, füüsikaviktoriini „Spekter“ korraldaja, Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse õppedisainer, 528 5484, ly.soord@ut.ee