Füüsikavõistlus „Kajakas“ toimub 12. detsembril

Toonitamaks füüsikalise mõtlemisviisi olulisust korraldab TÜ teaduskool 12. detsembril 2018 füüsikavõistluse "Kajakas", kus lahendatakse ülesandeid, millele on küll põhimõtteliselt olemas täpne vastus, kuid seda pole võimalik antud ajalimiidi piires leida. Küll aga on võimalik hinnata vastust võrdlemisi hea täpsusega, kui teha asjakohaseid lähendusi.

Küsimusi on nii koolifüüsikaga seotud teemadel kui ka igapäevaelulistest valdkondadest. Niisiis ei ole heaks tulemuseks vaja mitte niivõrd matemaatilist ja tehnilist osavust ülesannete lahendamisel, vaid pigem head intuitsiooni ja olukordade piltliku ettekujutamise võimet.

Võistlusel tuleb 90 minuti jooksul lahendada kuus ülesannet. Ülesannete tekstid on vastavalt õpilase soovile kas eesti või vene keeles. Võisteldakse ühes vanuserühmas, osaleda võivad kõik õpilased, kes ei ole alustanud õpinguid kõrgkoolis.
Võistluse soovituslik alguskellaaeg on 10.00, kuid lubatud on kuni tunnine nihe ette- või tahapoole.

Õpilaste osalemiseks peab registreeruma kool (iga kool saab registreeruda ühekordselt). Palume koolil määrata kontaktisik, kelle meilile saadetakse võistluspäeva hommikul kell 8 väljatrükkimiseks ülesanded ning vastuste lehed õpilastele.

Registreerimistähtaeg on 10. detsember. Täpsem teave ja registreerimine: https://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kajakas

Varasemate aastate ülesanded ja lahendused

Lisainfo: Kristjan Kuppart, (EFO žürii esimees), kristiankuppart@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee