Geograafiaolümpiaadi lõppvoorus selgusid parimad kaardilugejad

Reedel, 8. mail toimus tänavune geograafiaolümpiaadi lõppvoor. Tavaolukorras oleks võisteldud Valgas, kuid praeguses eriolukorras viidi üritus läbi veebipõhiselt HITSA Moodle’i keskkonnas. Võistlusel osales 119 õpilast.

7. ja 8. klassi õpilastele koosnes olümpiaadi lõppvoor kahest osast: testist ja virtuaalsest maastikuvõistlusest. 9. klassi õpilastele ja gümnasistidele lisandus ka kolmas ülesanne, kus tuli paberile koostada teatud nõuetele vastav kaart, see pildistada ja üles laadida. Ülesannete lahendamisel tuli õpilastel internetist infot otsida ja kasutada kaardirakenduste (Maa-ameti kaardiserver ja Google Maps) võimalusi.

Võitjatena väljusid võistlusest:
7. klassi arvestuses Ingrid Hints Tallinna Reaalkoolist (õpetaja Aile Neimann),
8. klassi arvestuses Annika Rääbis Tartu Kivilinna Koolist (õpetaja Eneken Grossberg),
9. klassi arvestuses Hendrik Pajur Tartu Veeriku Koolist (õpetaja Priit Pensa),
gümnaasiumiarvestuses Ove Üllar Viesemann Nõo Reaalgümnaasiumist (õpetaja Mairi Küberson).

Täielikud tulemused on leitavad geograafiaolümpiaadi lehel.

Seekordse olümpiaadi ülesanded tuginesid valdavalt info oskuslikule ja kiirele otsimisele ja kasutamisele ning kaardilugemisoskuste rakendamisele. „Selles osas olid kõik lõppvoorus osalejad väga head,“ lausus olümpiaadi korraldaja ja žürii liige Ülle Liiber.

Geograafiaolümpiaadi korraldas Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituut koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga. Olümpiaadi rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Ülle Liiber, TÜ geograafia assistent, 737 5817, ulle.liiber@ut.ee