Gümnasistid on oodatud teaduskooli „Valge bioloogia“ viktoriinile

Bioloogiahuvilised 10.–12. klassi õpilased saavad taas oma teadmised proovile panna 22. novembril Tartu Ülikooli teaduskooli veebiviktoriinil osaledes. Viktoriin on tasuta ja eelregistreerumine pole osavõtuks vajalik.

Ülesannete lahendamise kellaaja ja koha saab iga õpilane, kool või klass ise valida, see peab vaid jääma vahemikku 10.00–17.00. Viktoriinil tuleb ühe tunni jooksul lahendada 20 ülesannet transgeensete organismide, mikroobide ja bakterite, füsioloogia ning palju muu kohta.

Viktoriin toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas ja sellest saab osa võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Võistlusülesannete lahendamiseks tuleb õpilasel teha endale keskkonda kasutaja. Ülesanded on eesti keeles.

Pingeread selgitatakse klasside kaupa, kuigi ülesanded on kõigile ühised. Lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja 1–3 lisaauhinda. Pärast võistlust näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi. Õpetajatele avaldame tulemusi nende kirjaliku sooviavalduse alusel (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Viktoriin sünnib koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga: küsimuste autoriteks on vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ja doktorant Karl Jürgenstein. Rohkem infot viktoriini kohta leiab teaduskooli e-õppekeskuse lehelt.

Lisateave:
Sisulised küsimused: Sulev Kuuse, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja, sulev.kuuse@ut.ee
Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee