Gümnasistid on oodatud videoloengule „Kuidas lilledega teadust teha?“

Esmaspäeval, 16. mail korraldab Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituut koos teaduskooliga videoloengu „Kuidas lilledega teadust teha?“. Üritus on mõeldud eelkõige 10.–12. klassi õpilastele, kuid seda on oodatud kuulama ka kõik teised huvilised.

Paljudele inimestele kangastub teaduse tegemisest kuuldes ette pilt valge kitliga teadlasest laboris, kuid teadustöö hõlmab endas tihti rohkemat. Kõikides teadusprojektides on oluline ulatuslik eeltöö seniste teadmistega ning sisukate uurimisküsimuste ja hüpoteeside püstitamine. Samuti kuuluvad iga teadusprojekti juurde andmete hoolikas analüüs, järelduste tegemine ja tulemuste esitlemine. Videoloengus osaleja saab teada, kuidas seda kõike läbi lillede öelda.

Harrastusteaduse kampaanias „Eesti otsib nurmenukke” on tublide harrastusteadlaste vaatluste tegemine on üks osa suuremast protsessist. Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühma kampaania eesmärk on nurmenukuvaatlusi tehes teada saada, kuidas on viimase aastasaja jooksul toimunud ulatuslikud maastikumuutused elurikkust mõjutanud.

Videoloengus antakse ülevaade taimeteadlaste ja harrastusteadlaste koostöös valmivast teadusprojektist ja tutvustatakse kuulajale teadustöös osalemise võimalusi. Huvilised võivad juba praegu kampaaniaga tutvust teha ja sellesse oma panuse anda. Põnevat infot ja nurmenukkude vaatlusjuhendi leiab kampaania lehelt.

Tasuta loeng toimub kell 13.15 Zoomi keskkonnas. Eelregistreerimine pole vajalik. Loeng kestab umbes 40 minutit. Seejärel vastavad nurmenukkude uurijad Tsipe Aavik ja Marianne Kaldra kuulajate-vaatajate küsimustele.

Lisateave:
Iris Reinula, Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi maastike elurikkuse spetsialist, info@nurmenukk.ee (videoloengu materjalidega seotud küsimused)
Jaanus Sepp, Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, jaanus.sepp@ut.ee (korralduslikud küsimused)