Gustav Adolfi Gümnaasiumis toimus võistkondlik nuputamine

Möödunud laupäeval, 14. mail Gustav Adolfi Gümnaasiumis toimunud „Nuputa“ lõppvoorus osales kokku 68 võistkonda üle Eesti. Meeskondlik võistlus nõudis lisaks tavapärasele nuputamisele ka etteantud tingimusi täitvate vastuste leidmist.

Võistlusel arvestati kahte vanuserühma: 5.–6. klasside neljaliikmelised võistkonnad, kuhu lubati maksimaalselt kaks 6. klassi õpilast, ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Mõlemas vanuserühmas võistles tänavu 34 võistkonda.

Lõppvooru pääsesid igast piirkonnast kaks parimat võistkonda. Erandiks oli siinkohal nelja võistkonna poolt esindatud Tallinna piirkond. Eelvoorudes osales piirkondades kokku nooremas ja vanemas vanuserühmas vastavalt 190 ja 170 võistkonda.

5.–6.klasside arvestuses tuli esikohale Ülenurme Gümnaasiumi võistkond, kuhu kuulusid järgmised õpilased: Paul Johannes Läänemets, Helena Kann, Norman Sepp, ja Kristjan Lepp. Neile järgnesid õpilased Tallinna Reaalkoolist, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja Haabneeme Koolist.

7. klasside hulgas saavutasid parima tulemuse Tallinna Reaalkooli õpilased Paula Arula, Joel Rehe ja Eero Elbrecht, kellele järgnesid võistkonnad järgmisest koolidest: Tallinna Toomkool, Tartu Mart Reiniku Kool, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium ja Gustav Adolfi Gümnaasium.

Täismahus tulemused ja ülesanded on avalikustatud võistluse lehel.

Võistkondlikku matemaatikavõistlust „Nuputa“ korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga. Täname Gustav Adolfi Gümnaasiumi hästi korraldatud päeva eest.

Lisateave: Raili Vilt, Tartu Ülikooli teaduskooli metoodik, 737 5521, raili.vilt@ut.ee