Hõbemedal Eesti õpilasele rahvusvaheliselt lingvistikaolümpiaadilt

Olümpiaadil osales 173 võistlejat 31 riigist ja seda korraldasid koos Jawaharlal Neru Ülikool, Mumbai Ülikool, Hyderabadi Infotehnoloogia Ülikool, Microsoft Research ja BMS Insenerikolledž ning see toimus Infosys linnakus Mysore lähedal.  

Eesti võistkonda kuulusid:

Joonas Jürgen Kisel (vanalinna hariduskolleegium, 11. kl)

Eva-Maria Tõnson (Hugo Treffneri gümnaasium, 11. kl)

Robert Nõmmann (Gustav Adolfi gümnaasium, 11. kl)        

Oskar Lahesoo (Tallinna reaalkool, 12. kl)

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajana Tartu ülikooli keeleressursside spetsialist Olga Gerassimenko ja rahvusvahelise žürii liikmena TÜ nooremteadur Miina Norvik.

Kuus tundi kestvas individuaalvoorus pidid osalejad lahendama ülesandeid (Sulawesi saarel räägitava) arale-tabulahani keele suunamarkeritest, luvi keele hieroglüüfidest, (Egiptuse) kenuzi-nuubia keele morfofonoloogiast, (Paapua Uus-Guineas räägitava) iatmüli keele häälikumuutustest ning (Peruus räägitava) jaqaru keele omajamarkeritest.

Võistkonnaülesandes, mille lahendamiseks oli ette nähtud neli tundi, tuli võistkondadel kuulmise järgi eristada ja kirja panna taa keele klikk-konsonante ja toone. "Kampus muutus vaatlejate sõnul selleks ajaks mõistatuslikuks kohaks, kus igast aknast kostus laksuvaid ja ammuvaid hääli, just nagu oleks tubades varjul palju eksootilisi linde ja loomi," kirjeldab võistkonna juhendaja Olga Gerassimenko.

Tänavu läks olümpiaadi individuaalvooru võit Korea vabariigi esindajale Jaeyeong Yangile. Võistkonnavooru võit kuulus Rootsile.

Meie parimana individuaalvoorus saavutas Joonas Jürgen Kisel 60 punktiga üldarvestuses 14. koha ja pälvis hõbemedali. Talle järgnes 34 punktiga Robert Nõmmann, kes pälvis au-äramärkimise.

Võistluse tulemused olümpiaadi lehelt: http://iol14.plo-in.org/iol_results

Olga Gerassimenko sõnul oli tänavune ülesannete komplekt õpilastele tõsine väljakutse ning meie võistkonna liikmed näitasid üles head keelestruktuuri tundmist ja ka võistkondliku koostöö oskust. „Ka need õpilased, kes ära märgitud ei saanud, olid pingereas äramärgitutele lähedal – tänu nii võistlejate enda töökusele ja hoolikale ettevalmistusele kui ka heale teoreetiliste teadmiste põhjale iga-aastasest Vaskna lingvistikalaagrist, mida korraldab TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut ja rahastab hasartmängumaksu nõukogu,“ ütleb Gerassimenko .

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames nägid osalejad ekskursioonil 750 aastat tagasi kivist raiutud Chennakesava templit, imelisi Shivanasamudra veejugasid ja põlist India elukorraldust tutvustavat ökofarmi, said mängida India lauamänge ja osaleda spontaansetes lauluvõistlustes, mida indialased laulurahvana väga armastavad.  

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Olga Gerassimenko, Tartu ülikooli keeleressursside spetsialist, olga.gerassimenko@gmail.com, tel: 53341451

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee, tel: 5177091

Programmi „Talendid Tartusse!“ 2023/2024. õppeaasta avamine.

Talendikad esmakursuslased alustasid Tartu Ülikoolis uut õppeaastat

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

Tartu Ülikool, arvutikasutaja

Välisveebi menüüvaade ja otsing on saanud uue välimuse