Informaatika lahtine võistlus üllatas osalejate hulgaga

Informaatika lahtine võistlus üllatas osalejatearvuga. Võistluse parim oli Richard Luhtaru Hugo Treffneri gümnaasiumist.

16.-22. oktoobrini üle Eesti online-keskkonnas toimunud informaatika lahtine võistlus oli varasematest osalejaterohkem. Läbi nädala toimunud võistlusest võttis osa sadu õpilasi ja juba gümnaasiumi läbinud huvilisi, kellest positiivse tulemuse sai kirja 153. Tavalisest laiem oli ka tänavu esindatud koolide ja õpilaste klasside ring. Esikümnes oli 3 põhikooliõpilast, mis võistluse korraldaja Targo Tennisbergi sõnul annab lootust informaatikaolümpiaadi tugevale järelkasvule.

Ülesandeid oli võistlusel seitse ning tagasiside neile on olnud positiivne. „Ülesandeid peeti huvitavateks ja piisavalt keerukateks. Mitmekesiste ülesannete loomisele on aidanud kaasa ülesannete väljamõtlejate kollektiivi kirev taust – alates üliõpilastest ja teadlastest kuni ettevõtjate ja häkkeriteni,“ selgitab Tennisberg.

Kui enamikul programmeerimisvõistluste ülesannetel tuleb kirjutada programme, mis saavad punkte etteantud testide korrektse lahendamise eest, siis sel aastal oli neile lisaks ka ülesandeid, kus programmid pidid omavahel võistlema. Näiteks oli võistlusel ülesanne, kus programmidele oli ette antud linnaplaan ja elanikkonna liikumisvajadused, ning vaja oli koostada võimalikult hea metrooliinide paigutus. Võitjaks oli programm, mis koostas teistega võrreldes sellise transpordivõrgu, mille kaudu elanikud lühima keskmise ajaga sihtpunktidesse jõuavad.

Kõigi ülesannete ja tulemustega on võimalik tutvuda lehel : http://eio.ut.ee/

Õpilaste puhul arvestatakse lahtise võistluse tulemusi informaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel.

Informaatika lahtise võistluse läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool. Õla pani võistlusele alla ka Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut andis võistluse jaoks kasutusse oma riistvara ja võrgu.

Lisainfo: Targo Tennisberg, informaatikaolümpiaadi juht, targot@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889,  marek.jarvik@ut.ee