Informaatika lahtise võistluse parimad on selgunud

12.-18. oktoobrini toimus üle-eestiline informaatika lahtine võistlus. Nädala jooksul oli kõigil soovijatel, sh täiskasvanutel, võimalik panna proovile oma oskused kirjutada etteantud ülesandeid lahendavaid arvutiprogramme.

Ülesandid oli võistlusel seitse, neist 5 traditsioonilist algoritmiprogrammeerimise ülesannet ja 2 loomingulist ülesannet. Ühes traditsioonilises ülesandes tuli kirjutada programm, mis paneb etteantud jada positiivsete täisarvude vahele pluss- ja miinusmärgid nii, et avaldise väärtus oleks etteantud vastus. Olenevalt arvude hulgast sai sellist ülesannet lahendada kas lihtsama või kavalama algoritmiga.

Loomingulise ülesande näitena oli lahtisel võistlusel sel aastal ülesanne, kus veebis oli näha kasutajate andmebaas ning ära tuli arvata selle kasutajate paroolid. Abivahendina oli võimalik ise kasutajaid juurde luua ning läbi näha süsteemi iseärasus, et vastavalt paroolidele kuvati kasutajaid teatud järjekorras.

Kuigi võistluse registreerus kaks korda enam isikuid, oli osalejaid, kes ülesandeid lahendasid ja lõpptulemusena positiivse skoori said, 84, mida on täpselt sama palju kui aastatagusel võistlusel.

Tulemuste arvestust peeti ühes rühmas. Tänavuse informaatika lahtise võistluse parim oli Andres Unt Tallinna Reaalkooli 12. klassist. Teise punktisumma kogus Toomas Tennisberg Tartu Kesklinna Kooli 9. klassist, ning kolmas oli Oliver Nisumaa Tallinna Reaalkooli 12. klassist.

Täielikud tulemused ning ka ülesanded ja muu võistluse kohta käiva info leiab lehelt: http://eio.ut.ee/

Õpilaste puhul arvestatakse lahtise võistluse tulemusi informaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel.

Informaatika lahtise võistluse läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, informaatikaolümpiaadi juht, e-kiri: targot@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee