Informaatika lahtisel võistlusel särasid 12. klasside õpilased

11.–17. oktoobrini toimunud informaatika lahtisel võistlusel osales tänavu 263 võistlejat. Võistlus toimus ühes vanuserühmas, mille tõttu said omavahel enda teadmised proovile panna igas vanuses osalejad nii Eestist kui ka välismaalt.

Tänavusel võistlusel särasid enda informaatikaalaste teadmistega gümnaasiumiõpilased. Maksimaalse punktisummaga tulemuse said lisaks kahele Lõuna-Aafrika Vabariigi esmakursuslasele ka kolm 12. klassi õpilast, kes jagasid esimest kohta ka Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpilaste pingereas: Ilja Sobolev (Narva Vanalinna Riigikool), Kregor Ööbik (Tallinna Reaalkool) ja Oliver Tennisberg (Hugo Treffneri Gümnaasium).

Veebis toimunud võistluse ülesanded nõudsid nii programmeerimiskeele tundmist kui ka algoritmilist kavalust. Näiteks pidid võistlejad loendama erinevate tähemärkide esinemissagedust tekstis, välja arvutama optimaalse rehvivahetuse strateegia lihtsustatud vormelirajal ja leidma, kuidas transponeerida muusikapala katkiste klahvidega klaverile.

Lahtise võistluse žürii esimehe Sandra Schumanni hinnangul oskasid võistlejad rohkemate punktide saamiseks pöörata tähelepanu alamülesannetele. „Pingeid kütsid võistluse viimased kolm mahukat ülesannet, mille puhul tuli täispunktide saamiseks kõige rohkem pingutada,” tõdes Schumann ja lisas, et raskemate ülesannete puhul alla andmist võistlejate seas ei esinenud.

2014. aastast alates korraldatud võistluse tulemused näitavad, et õpilaste programmeerimisoskused on aastate jooksul märkimisväärselt tõusnud. „Hea meel on näha aktiivset osalemist ning igal aastal suurenevat huvi informaatika ja programmeerimise vastu,“ lausus Schumann Eesti tehnoloogiamaastikule head tulevikku ennustades.

Informaatika lahtise võistluse läbiviimist toetasid tänavu Haridus- ja Teadusministeerium, Bondora AS, Nortal AS ning Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. Käesoleva aasta võistluse lõplikke tulemuste ja lahendatud ülesannetega on võimalik tutvuda Eesti informaatikaolümpiaadi kodulehel.

Lisateave: Sandra Schumann, informaatikaolümpiaadi žürii esimees, sandra.schumann@ut.ee