Autor:
CTF Tech

Informaatika õpetamise konverentsil tutvustati „Noorte ja noorsootöötajate küberõppe programmi“

Tartu Ülikooli Delta majas avati täna viies informaatika õpetamise konverents, kus võetakse luubi alla informaatika õpetamise hetkeseis ja arutletakse tulevikusuundade üle. Päeva jooksul toimunud esitluste hulgas tutvustati gümnaasiumiastme paralleelsessioonina „Noorte ja noorsootöötajate küberõppe programmi“.

Küberharidusele keskenduva Eesti ettevõtte CTF Techi, küberturbeettevõtte CybExer Technologies ja Tartu Ülikooli teaduskooli koostöös valmiv programm keskendub praktilisele küberõppele, milleks luuakse e-õppekeskkond. Veebruaris käivituvad üle Eesti programmi raames koolitused keskkonna tutvustamiseks IT-õpetajatele ja noorsootöötajatele. 2024. aastaks kavatsetakse programmiga jõuda 60 kohaliku omavalitsuse noorsootöötajate ja noorteni.

Kohapeal tutvustasid osalejatele programmi koos CTF Techi tegevjuhi Marki Tihhonova-Kreekiga Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann ja olümpiaadide peaspetsialist Merle Rahkema ning Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi haridustehnoloogia kaasprofessor Mario Mäeots.

Programmi rahastatakse läbi Euroopa Majanduspiirkonna riikide Norra, Islandi ja Liechtensteini koostööprogrammi.

Informaatika õpetamise konverentsi kohta saab rohkem lugeda ürituse peakorraldaja, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimiskeelte ja -süsteemide õppetooli informaatika didaktika töörühma kodulehel.

Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024