Informaatikaolümpiaadi parimad on Tallinna Reaalkooli õpilased

27.–28. juunini kogunesid põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased Tartusse, et selgitada välja selleaastased parimad informaatikatundjad. Olümpiaadi lõppvoorust võttis osa 28 noort.

Viie tunni jooksul tuli osalejatel kirjutada erinevaid ülesandeid lahendavaid arvutiprogramme. Vanusest olenemata lahendasid kõik õpilased samu ülesandeid. Nende seas oli nii kergemaid kui raskemaid. Näiteks tuli leida puuduv arv jadas, loteriimasina ennustatav tulemus või odavaim viis soovitud masina ehitamiseks. Arvesse läksid kolme parima ülesande tulemused.

Paremusjärjestus selgitati välja kolmes pingereas: üldarvestus, põhikooliõpilased ja algajad (esmakordselt lõppvoorus osalejad). Olümpiaadi üldvõitjateks tulid Tallinna Reaalkooli õpilased Martin Rahe (12. klass) ja Kregor Ööbik (11. klass). Nii põhikooli kui ka algajate arvestuses edestas konkurente Jan Hendrik Jõgi Tallinna Reaalkooli 9. klassist. Täielikud tulemused leiab Tartu Ülikooli teaduskooli lehelt.

Informaatikaolümpiaadi žürii esimehe Sandra Schumanni sõnul pakkusid õpilased ülesannetele väga loovaid lahendusi. Teiste hulgas tõid korraldajad välja täispunktid kogunud Tallinna Reaalkooli 11. klassi õpilase Peeter Aleksander Randla lahenduse neljandale ülesandele, millega saavad huvilised tutvuda Eesti informaatikaolümpiaadi Facebooki lehel.

Schumann rääkis, et lõppvoor oli kui värskendav sõõm olümpiaadimelu pärast pikaaegset kodulaua taga ülesannete lahendamist. „Kuigi programmeerimisvõistlustel on võimalik osaleda ka distantsilt, jätab kodus lahendamine andekad noored ilma võimalusest üksteisega tutvuda, teineteiselt õppida ja inspiratsiooni ammutada. Seetõttu oli eriti tore näha olümpiaadikogukonda jälle kokku tulemas, kuulda vanemaid osalejaid noorematele enne võistluse algust nõu ja julgustust andmas ning näha õpilasi pärast õhtusööki huvitavaid olümpiaadilugusid jagamas. Loodame, et seekordne lõppvoor innustab osalejaid ka järgmisel õppeaastal informaatikaalal edasi tegutsema,“ muljetas Schumann.

Informaatikaolümpiaadi toetasid Bondora, Nortal, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ning Haridus- ja Teadusministeerium. Võistluse korraldust koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisateave: Sandra Schumann, informaatikaolümpiaadi žürii esimees, sandra.schumann@ut.ee