Informaatikaviktoriini „Kobras“ II voor on avatud 14.–25. märtsini

Tänasest on Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas avatud informaatikaviktoriini „Kobras“ II voor. Epidemioloogilise olukorra tõttu saavad ka sel aastal osaleda kõik huvilised. Ülesandeid saab lahendada 14.–25. märtsini 2022.

Viktoriin toimub kolmes vanuserühmas: benjaminid (kuni 8. klass), juuniorid (9.–10. klass) ja seeniorid (11.–12. klass). Viktoriinil on 15 küsimust, millele vastamiseks on aega 45 minutit. Aeg läheb käima küsimuste avamise hetkest. Ülesandeid saab avada ainult ühe korra. Õige vastus annab +3, vale vastus -1 punkti, vastamata küsimus 0 punkti.

Enne võistlust palume osalejatel veenduda, et kõik esitatud andmed (nimi, kool, klass, meiliaadress) on õiged.

„Kobras“ on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.

Informaatikaviktoriini „Kobras“ toetavad sel õppeaastal AS SEB Pank ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut.

Lisateave: Ahto Truu, informaatikaviktoriini „Kobras“ peakorraldaja, ahto.truu@ut.ee