Informaatikaviktoriini Kobras parimad koorusid nädalavahetusel

17. ja 18. veebruaril toimus Tartus informaatikaviktoriini Kobras finaal, kuhu olid kutsutud novembris interneti teel peetud eelvooru parimad.

Sellel võistlusel vastavad osalejad 45 minuti jooksul 15 küsimusele arvutite ja tarkvara, turvalisuse ja eetika, aga ka formaalse loogika ja arvutiteadusega seotud matemaatika kohta. Parimad selgitatakse kolmes vanuserühmas.

Benjaminide (6.–8. klass) parimad olid võrdse tulemusega

Rasmus Made, Tallinna prantsuse lütseumi 8. klass,

Hannes Sidorov, Ilmatsalu põhikooli 8. klass,

Oliver Tennisberg, Miina Härma gümnaasiumi  8. klass.

Juunioride (9.–10. klass) arvestuses oli esimene Sass Albert Aare, Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. klass.

Seenioride rühmas (11.–12. klass) võitis Toomas Tennisberg, Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klass.

Täielikud tulemused on väljas võistluse veebilehel http://kobras.ut.ee/.

Lisaks võistlemisele said osalejad külastada IT-ettevõtteid Nortal ja Reach-U ning osaleda programmeerimise ja robootika alastes töötubades ja huviloengutes, kus räägiti salakirjateadusest, oma ettevõte asutamisest ja ka informaatika õppimisest ülikoolis.

Viktoriini toetajad ja koostööpartnerid olid TÜ arvutiteaduse instituut, AS Nortal, Guardtime AS, OÜ Miksike ja HITSA. Võistluste korraldust koordineeris TÜ teaduskool ja TÜ arvutiteaduse instituut.

Informaatikaviktoriin Kobras on rahvusvahelise taustaga võistlus. Võistluse eelvoorus osales 3919 õpilast üle Eesti. Tänavuses lõppvoorus osales 73 õpilast.

Lisainfo: Ahto Truu, viktoriini žürii esimees, ahto.truu@ut.ee, 5175876.

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee