Inglise keele ja ajaloo võistlus KeeleAeg tuleb taas

Inglise keele ja ajaloo integreeritud üleriigiline võistlus KeeleAeg toimub 2020/2021. õppeaastal kahes voorus. Võistluse eesmärk on inglise keele populariseerimine ning Eesti ajaloo ja kultuuri temaatika teadvustamine.

Võistlema on oodatud 7., 8. ja 9. klassi õpilased. Võistlus on individuaalne.

Eelvooru ülesandeks on eestikeelse Kalevipoja kohamuistendi tõlkimine inglise keelde (ei eeldata sõna-sõnalist tõlget, aga lausete sisu peab olema edasi antud). Igale vanuseastmele on oma tekst. Eelvooru töö esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2021.

Lõppvoor toimub Tartus. Kui olukord kokkusaamist ei võimalda, viiakse lõppvoor läbi elektroonselt. Lõppvooru kutsutakse eelvoorust välja valitud 10 paremat igast vanuserühmast, keda ei järjestata pingeritta. Lõppvoorus tuleb õpilastel koostada esitlus teemal „Minu kodu - Eesti Vabariik". Lisaks saab iga õpilane eestikeelse teksti Eestiga seotud ajaloolise isiku kohta (u 1 lk), millest tuleb teha ingliskeelne kokkuvõte.

Auhinnatakse iga kategooria esimest kolme.

Täpsem info võistluse lehel.

Lisateave: Kati Reinhold, Tallinna Kesklinna Põhikooli ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, kati.reinhold@reaalkool.ee