Inglise keele olümpiaadil uuriti keskkonnaprobleeme

6. märtsil toimus Tartus inglise keele olümpiaadi lõppvoor. Olümpiaadi teises etapis tutvustasid eelvooru kümme parimat õpilast oma keskkonnaalase uurimistöö tulemusi.

2019/2020. õppeaasta üleriigilise inglise keele olümpiaadi teemaks oli üks tänase maailma suurtest väljakutsetest: keskkond ja selle kujutamine inglise keelt kõnelevates maades. Olümpiaadi esimeses voorus kirjutasid õpilased uurimistöö, mis keskendus mingi keskkonnaprobleemi olemusele ja kujutamisele. Õpilaste tööd katsid muljetavaldavalt laia teemaderingi meediatekstide analüüsist arhitektuuri, õigusaktide ja elektriautodega seonduva problemaatika vaagimiseni.

Olümpiaadi teise vooru kutsuti kümne parima töö autorid. Tartu Ülikoolis toimunud teises voorus tutvustasid õpilased minikonverentsil oma uurimistööd žüriile ja teistele osalejatele ning osalesid omavahelises arutelus. Lisaks žüriiliikmetest Tartu Ülikooli õppejõududele (Raili Marling, Katiliina Gielen, Natalja Zagura), kuulasid ettekandeid Fulbrighti stipendiumiprogrammi külalislektor Maren Mitchell (University of Texas, San Antonio), Tiiu Vitsut Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnast Eestis ning Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna peaekspert Pille Põiklik.

Tasavägises võistluses osutus võitjaks Marika Adson Võru Gümnaasiumist (juhendaja Ruth Nõmmik), kelle uurimistöö kõrvutas keskkonnateemade kujutamist eesti ja briti lastekirjanduses. Teise koha sai Jeroen de Ryck Saaremaa Ühisgümnaasiumist (juhendaja Marju Roberts), kes analüüsis kliimamuutuse eitamisele pühendunud organisatsioone. Kolmanda koha pälvis Peter Kipp Miina Härma Gümnaasiumist (juhendaja Anne Aluvee), kes keskendus suhtumistele veganlusse. Parima küsimustele vastaja eriauhinna sai Robin Pae Läänemaa Ühisgümnaasiumist (juhendaja Rea Raus) ning sisuka diskussiooni auhinna Paul Mark Tammiste Tallinna Reaalkoolist.

Võistluse täielikud tulemused on avaldatud inglise keele olümpiaadi lehel.

Pika päeva lõpetuseks tutvustasid oma kogemusi loodussäästliku õpilasfirma Münt asutajad. Päev lõppes ühise kombucha valmistamise töötoaga. Olümpiaadi peakorraldaja Katiliina Gieleni sõnul saab ürituse järel tõdeda, et Eesti noored hoolivad meid ümbritsevast keskkonnast ja aitavad seda ka tulevikus hoida.

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja nende õpetajaid tehtud töö eest.

Inglise keele olümpiaadi läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisateave: Katiliina Gielen, inglise keele olümpiaadi peakorraldaja, katiliina.gielen@ut.ee