Autor:
Inga Otsa

Inimeseõpetuse olümpiaad oli tänavu liikumisteemaline

Täna selgusid 10. mail Tervise Arengu Instituudis aset leidnud inimeseõpetuse olümpiaadi lõppvooru tulemused. Päeva jooksul panid oma teadmised proovile Eesti maakondade parimad ainetundjad. Üleriigiliselt võttis 5.–8. klassidele mõeldud olümpiaadist sel õppeaastal osa 1078 õpilast.

Olümpiaadi lõppvõistlus koosnes individuaal- ja grupitööst, mille raames lahendasid viienda klassi õpilased kehalise aktiivsuse ja liikumisega seotut ning kuuendast vastati liiklusohutuse küsimustele. Seitsmendal klassil tuli mõtestada õnnelikuks olemist ja kõige vanem rühm käsitles teemakohaseid probleeme. Võistlemisele eelnes perearsti ja riigikogu liikme Karmen Jolleri avakõne, mis sütitas noori juba praegu oma tervisesse panustama ja ühtlasi tulevikus tervishoiu valdkonnas töötama.

Tänavu kuuendat korda toimunud olümpiaadil on lisaks parimate ainetundjate ja nende õpetajate tunnustamisele ka laiem eesmärk populariseerida inimeseõpetusega seotud teadusvaldkondi nagu rahvatervishoid, psühholoogia ja käitumisteadused. Teisalt on tähtsal kohal inimeseõpetuse kui tervist toetavat käitumist väärtustava ja sotsiaalseid oskusi arendava õppeaine olulisuse rõhutamine.

Image
2022/2023. õppeaasta Eesti inimeseõpetuse olümpiaadi lõppvoor Tervise Arengu Instituudis.

5. klass: Artur Leppik (Põlva Kool);

6. klass: Oliver Inno (Tallinna Reaalkool);

7. klass: Maarja Leius (Gustav Adolfi Gümnaasium);

8. klass: Laura Kakkum (Aste Põhikool).

Tervise Arengu Instituudi ruumides korraldati kohapeal põnevaid töötube, mida viisid läbi Tartu Ülikooli Liikumislabor, Transpordiamet, Eesti Tervisemuuseum ja Inimeseõpetuse Ühingu juhatus. Olümpiaadi eestvedaja, Kohila Gümnaasiumi inimeseõpetuse õpetaja Inga Otsa sõnul oli õpilastele nendes toimetamine eriti meeltmööda, kuna omavahel saadi suhelda ja vahetada kontakte.

Korraldajate hinnangul õnnestus olümpiaad igati edukalt. „Seda oli näha nii õpilaste säravatest silmadest töötubade lõppedes kui ka kiidusõnadest, mis suunati võistluse korraldusele,“ lisas Otsa. Sel aastal viidi uutmoodi läbi nii piirkonnavooru, mis toimus esmakordselt Eksamite Infosüsteemis, kui ka lõppvõistlust, kus õpilastega kaasa tulnud õpetajad said liikumisaasta puhul nautida ilusat ilma Pääsküla rabarajal.

Inimeseõpetuse olümpiaadi korraldab Inimeseõpetuse Ühing koostöös Tervise Arengu Instituudi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ja Tartu Ülikooli teaduskooliga. Olümpiaadi läbiviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024

Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaad EOES 2024

Hõbedad ja pronksid Luxembourgist