Autor:
IMO 2023 korraldustiim

Jaapanis on toimumas matemaatika ja füüsika rahvusvahelised olümpiaadid

Käesoleval nädalal leiavad Jaapanis aset matemaatika ja füüsika rahvusvahelised olümpiaadid. Mõlemal võistlusel on esindatud ka Eesti võistkonnad. Elame kaasa õpilastele ja nende mentoritele!

Image
Eesti võistkond 64. rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi avatseremoonial. Pildil vasakult: Aleksei Ganyukov (Narva Pähklimäe Gümnaasium), Toomas Herodes (Hugo Treffneri Gümnaasium), Bronislav Shatil (Narva Keeltelütseum), Ervin Ivanov (Tartu Annelinna Gümnaasium), Kristjan-Erik Kahu (Hugo Treffneri Gümnaasium), Aleksander Karpov (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium) ja Hendrik Vija (juhendaja, TÜ matemaatika eriala üliõpilane).

64. rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad Chibas

Eesti delegatsiooni koosseisus on (pildil vasakult): Aleksei Ganyukov (Narva Pähklimäe Gümnaasium), Toomas Herodes (Hugo Treffneri Gümnaasium), Bronislav Shatil (Narva Keeltelütseum), Ervin Ivanov (Tartu Annelinna Gümnaasium), Kristjan-Erik Kahu (Hugo Treffneri Gümnaasium), Aleksander Karpov (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium).

Olümpiaadi avatseremoonia toimus reedel, 7. juulil kohaliku aja järgi kell 15 Makuhari Messe konverentsihoones. Õpilaste teadmised pandi proovile kahel järgneval päeval, mil kohaliku aja järgi kella 9–13.30 lahendati peadmurdvaid ülesandeid. Võistluse tulemused tehakse teatavaks lõputseremoonial, mis algab 12. juulil kohaliku aja järgi kell 15.

Mentoritena on õpilastega Tartu Ülikoolist kaasas süsteemibioloogia teadur Oleg Košik ja matemaatika eriala üliõpilane Hendrik Vija (pildil paremal). Võistlusel osalevad võistkonnad 112 riigist. Olümpiaadi kohta saab lugeda ja videot vaadata võistluse kodulehel.

Image
Eesti õpilased IPhO 2023 saabumise päeval (vasakult): Aleksei Jemeljanov (Narva Keeltelütseum), Mihkel Rannut (Tallinna Reaalkool), Ralf Robert Paabo (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Saskia Põldmaa (Tallinna Reaalkool).

53. rahvusvaheline füüsikaolümpiaad Tokyos

Eesti delegatsiooni koosseisus on (pildil vasakult) Aleksei Jemeljanov (Narva Keeltelütseum), Mihkel Rannut (Tallinna Reaalkool), Ralf Robert Paabo (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Saskia Põldmaa (Tallinna Reaalkool). Pildilt puudub võistkonna viienda liikmena Kristjan-Erik Kahu (Hugo Treffneri Gümnaasium).

Olümpiaadi avatseremoonia toimus esmaspäeval, 10. juulil kohaliku aja järgi kell 10 Rahvuslikus Olümpia Noortekeskuses (ingl National Olympics Memorial Youth Center). Õpilasi ootab sel teisipäeval ees eksperimendivoor ja neljapäeval teooriavoor. Võistluse tulemused tehakse teatavaks tuleval esmaspäeval, 17. juulil kohaliku aja järgi kell 9.30 algaval lõputseremoonial.

Mentoritena on õpilastega kaasas Tallinna Tehnikaülikooli füüsikaprofessor Jaan Kalda ja Mihkel Kree, kes tegutseb robotite taju tiimijuhina ettevõttes Starship Technologies. Olümpiaadil on kohal 81 riigi viieliikmelised võistkonnad koos mentoritega, viis külalisvõistkonda ja üksikisikute tiim. Võistluse kohta saab rohkem lugeda olümpiaadi kodulehelt.

Eesti õpilaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab Tartu Ülikooli teaduskool.

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga