Joana Jõgela pälvis presidendilt reaalainete eripreemia

Teisipäeval, 8. veebruaril tunnustas president Alar Karis noore haridustegelase preemiate raames keemiaõpetaja Joana Jõgelat reaalainete eripreemiaga.

Joana Jõgela on Tartu Ülikooli teaduskoolis noortes keemiahuvi äratanud juba 2017. aastast, kui ta koordineeris ja korraldas teaduskooli keemia õpikodasid.

Sama aasta sügisel avas ta ka praktilise kodukeemia kursuse 8.–9. klassi õpilastele. Kuigi kursus toimub veebis, saavad selles osalevad õpilased teha juhiste järgi põnevaid eksperimente kodustes tingimustes.

Käesoleval poolaastal viib ta juba teist aastat järjest läbi ka samanimelist jätkukursust gümnaasiumiõpilastele. Kursused kuuluvad Tartu Ülikooli teaduskooli e-kursuste loetellu ja nendega on võimalik tutvuda e-õppekeskuse lehel.

Joana algatusel valmisid ka põhikooli keemia õppevideod, mis tutvustavad loodusteadusi põnevate praktiliste näpunäidete abil. Videod on kõigile nähtavad teaduskooli kodulehel.

Noore haridustegelase preemia pälvisid teaduse populariseerija Andres Juur ning pedagoog ja muusik Riivo Jõgi. Vaata ka Eesti Rahvusringhäälingu kajastust preemiate üleandmisest.

Tartu Ülikooli teaduskooli kollektiiv soovib Joanale auhinna puhul palju õnne ja edu edasistes ettevõtmistes!

Lisateave: Annika Põlgast, Tartu Ülikooli teaduskooli õppetöö spetsialist, 508 1170, annika.polgast@ut.ee (küsimused kursuste kohta)