Kagu-Eesti riigigümnaasiumite helgemad pead õppisid üheskoos

2. ja 3. novembril toimus Kagu-Eesti riigigümnaasiumite olümpiaadideks valmistujate OMG-laager. Sama formaadiga laager toimus juba neljandat korda ning osavõtjateks Valga, Võru, Põlva riigigümnaasiumite noored.

Laagrisse oodati igast koolist 10 tublit õppurit, kes sihivad olümpiaadivõite.

Toimumiskoht oli taaskord Tartu Ülikool ja selle õppehooned, sest tegemist on tulevaste tudengitega. Igal aastal keskendub laager kahele teemale, seekord oli põhirõhk keemia ja füüsika valdkondadel.

Esimesel päeval õpiti TÜ keemia instituudis. Chemicumis toimusid rühmatööd nii laboratooriumis tiitrimist tehes, kui üheskoos auditooriumis keemiaülesandeid lahendades. Keemiaülesandeid lahendati teadur Vladislav Ivaništševi juhendamisel ja TÜ teaduskooli laboratooriumis praktikumis tiitrimist teostati PhD Ida Rahu juhendamisel. Praktikumis määrati soolahappe lahuse kontsentratsiooni tiitrimise teel.

Loe lähemalt Koolielus ilmunud artiklist.