Kahju, et järgmist Kuubikut peab kaua ootama!

Matemaatikavõistlus Kuubik on tuntud oma põnevate ülesannete poolest, kus osalejaid ei morjenda suur ülesannete hulk ega nende lahendamisele kuluv aeg.

Läbi nelja kuu voorudes toimuv Kuubik on Eesti õpilasvõistluste seas väga eriline, kui arvestada, et enamasti nõuavad võistlused siiski ühekordset pingutust. Erinevalt paljudest võistlustest, mis on seotud kindla päeva ja sageli ka kellaajaga, on Kuubik ka paindlik, võimaldades huvilistel igal hetkel liituda või võistlusest loobuda.

Nii pikalt toimuv võistlus, kus neljas voorus on õpilastele lahendada 160 ülesannet, on ennekõike tõsistele matemaatikafännidele, kes naudivad lahendamise protsessi. Mõistagi on Kuubiku juures ka võistlusmoment, kuid see pole kahtlemata tähtsaim, mida märgivad kommentaarides ka osalenud õpilased. Ardi Raag Tallinna reaalkooli 5. klassist ütleb: „Selliseid ülesandeid nagu Kuubikus, pole mitte kuskil mujal. Kahju, et järgmist Kuubikut peab nüüd nii kaua ootama!“ Sama mõtet kordab ka Elbe Reiter Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 7. klassist: „Ülesanded olid nagu ikka - toredad ja nuputamist ning tähelepanu nõudvad. Selleks korraks on siis Kuubik jälle läbi. Oli tore, nagu alati.“

Võistluse korraldaja ja ülesannete autor Maksim Ivanov rõõmustab positiivse tagasiside üle ja ütleb: „Kuubiku ülesanded sünnivad elust enesest ja enamasti puhkuse ajal, kui on mahti asjade üle järele mõelda.“

Tänavusel võistlusel osales 527 õpilast 118 koolist. Kuigi ametlikult oli võistlus mõeldud 4.-7. klassi õpilastele, lubati osaleda ka noorematel ja vanematel.  Osalejaid oli 7. klassist 157, kuuendast 138, viiendast 124 ja neljandast klassist 74. 34 osalejat olid eelnimetatutest nooremad või vanemad.

Üldarvestuses esikoha võitnud Birgit Veldi Saue gümnaasiumi 7. klassist lahendas 160st ülesandest õigesti tervelt 158. Teise koha saanud Ida Tuule Jõgi Tartu Mart Reiniku kooli 7. klassist jõudis 156 korrektse lahenduseni. Kolmas oli Heimtali põhikooli 3. klassi õpilane Anne Marie Õmblus 154 õigesti lahendatud ülesandega.

Lisaks kõigi osavõtjate tunnustamisele tubli töö eest saadetakse võistluse 50 parimale kodukooli diplomid ja auhinnad.

Kõigi vähemalt 50 punkti kogunud õpilase koondtulemused on avaldatud lehel http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kuubik.

Kuubiku korraldamist toetas TÜ teaduskool.

Lisainfo: Maksim Ivanov, TÜ teaduskooli matemaatika peaspetsialist, e-post: maksim.ivanov@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee