Kängurul lahendas matemaatikaülesandeid rekordarv õpilasi

Populaarsel matemaatikavõistlusel Känguru osales sel aastal pool tuhat õpilast rohkem kui mullu – üle 23 000. Selgunud on parimad nuputajad.

Märtsi keskel toimunud matemaatikavõistlusel Känguru pani oma nutikust proovile 23 241 õpilast 392 koolist üle Eesti. Osalejaid oli seekord poole tuhande võrra rohkem kui eelmisel aastal, ligi pooled osalejad olid algkoolide õpilased.

Võistlusel osalevad 1.–12. klasside õpilased kuues vanuserühmas. Neljas vanuserühmas said võitjad maksimumtulemuse, kahes vanuserühmas oli võitjatel vaid paar ebatäpsust. Kõige enam punkte kogusid pre-ekolieri vanuserühmas Kaur Pärt Tartu Katoliku Hariduskeskusest, ekolieridest Jasper Vähk Vanalinna Hariduskolleegiumist, benjaminidest Ardi Raag Tallinna Reaalkoolist ja Triin Erala Tallinna Saksa gümnaasiumist, kadettidest Oliver Tennisberg Miina Härma gümnaasiumist ja Karl Erich Sooaru Tallinna Reaalkoolist, juunioridest Artur Avameri Hugo Treffneri gümnaasiumist ja student Toomas Tennisberg Hugo Treffneri gümnaasiumist.

"Rõõm õigesti lahendatud ülesannetest, uued teadmised ja tulemuse väärtustamine innustab igal aastal rohkem õpilasi Kängurul osalema," lausus Tartu Ülikooli teaduskooli metoodik Raili Vilt. "Tallinna Reaalkoolis ja Gustav Adolfi gümnaasiumis lahendas ülesandeid lausa ligi 600 õpilast. Suur tänu õpetajatele ja koolidele, kes teevad võimalikuks ühise ülesannete lahendamise!" tänas Vilt.

Iga vanuserühma parimatele on auhinnad AS Vunderilt. Auhinnad saadetakse koolidesse mai lõpuks.

Ülesanded, õiged vastused ja tulemused on avaldatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel. Täismahus protokollid on kättesaadavad 30. juunini 2018.

Känguru on maailma populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse enam kui 75 riigis ja millest võtab osa üle kuue miljoni õpilase. Ülesanded valmivad riikide koostöös, nende lahendamine nõuab kiirust ja nutikust.

Eestis korraldavad võistlust Tartu Ülikooli teaduskool ja Eesti Matemaatika Selts.

Lisainfo:
Raili Vilt