Kas tead, kui lihtne on teha keemiakatseid?

"Praktilise kodukeemia" kursuse eesmärgiks on kummutada müüt nagu keemia oleks midagi igapäevaelust kaugele jäävat.

„„Praktiline kodukeemia“ on mõeldud 9. klassi õpilastele, kuid katsetega saavad hakkama ka nutikad 8. klassi õpilased,“ ütleb Joana Jõgela. Kursus koosneb kümnest erinevast katsest, ent neil kõigil on üks ühine joon: need on tehtavad koduste vahenditega. Iga katse koosneb sissejuhatavast teoreetilisest osast, katse praktilisest kirjeldusest ning protokolli failist, mis tuleb hindamiseks esitada. Päris viimase, so kümnenda, katse töötavad õpilased välja ise kasutades oma fantaasiat ja kogutud teadmisi.

Kursus toimub Moodle’i e-õppe keskkonnas ja on tasuta. Praktilise kodukeemia kursusele registreerumine kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni nagu ka teistele teaduskooli kursustele. Veel saab liituda füüsika, keemia ja bioloogia õpikodadega (ka kuni 20. septembrini). Nutikas liitub kohe!

Lisainfo: Natalia Nekrassova, TÜ teaduskooli õppetöö spetsialist, natalia.nekrassova@ut.ee, 7376117

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, marek.jarvik@ut.ee, 5177091