Keemiahuvilised koolinoored on oodatud lahtisele võistlusele

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab 1. oktoobril lahtise keemiaülesannete lahendamise võistluse, kuhu on osalema oodatud kõik keemiahuvilised koolinoored. Võistlus toimub tänavu veebis, Tartu Ülikooli Moodle’i keskkonnas.

Võistlus toimub kahes vanuserühmas, millest nooremasse on oodatud kuni 10. klassis õppivad noored (k.a) ning vanemasse 11.–12. klasside õpilased. Osalemiseks tuleb õpilasel registreeruda, mida saab 28. septembrini kell 14:00 teha Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel.

Võistluspäev algab kell 10 hommikul ja sellele järgneva nelja tunni jooksul tuleb õpilastel lahendada üheksa ülesannet, mis oma raskusastmelt varieeruvad ja võivad olla nii keemiaolümpiaadi piirkonna- kui lõppvooru tasemega. Keemia lahtise võistluse tulemusi arvestatakse keemiaolümpiaadi lõppvooru ja valikvõistlusele kutsumisel.

Lahtised võistlused on olümpiaadi tasemel ainevõistlused, mis võimaldavad noortel, kellel puudub soov või võimalus olümpiaadil osaleda, oma teadmised teistega võisteldes proovile panna. Lisaks keemiale toimuvad lahtised võistlused ka astronoomias, füüsikas, informaatikas ja matemaatikas.

Lisateave: Kairi Maileht, Tartu Ülikooli teaduskooli õpilastegevuse peaspetsialist, 5662 5622, kairi.maileht@ut.ee