Kirjandusolümpiaadi tänavused võitjad on Tallinnast ja Tartust

Eesti kirjanduse olümpiaadi paremik selgus 10.-11. märtsil Tartus toimunud lõppvoorus.

Lõppvooru jõudsid õpilased eelvooru esseede ja uurimistööde põhjal. Kokku laekus žüriile 77 tööd, mille põhjal kutsuti olümpiaadi lõppvooru kolmkümmend kaks 7.–12. klassi õpilast.

Lõppvoorus loeti proosa- ja luuletekste eesti nüüdiskirjandusest ning vastati fakti-, analüüsi- ja tõlgendusküsimustele.

Tänavuse üleriigilise eesti kirjanduse olümpiaadi võitis nooremas vanuserühmas (7.-8. kl) Ingrid Alla, Tartu kivilinna kooli 8. klass; keskmises vanuserühmas (9.-10. kl) Karmen Juhkam, Gustav Adolfi gümnaasiumi 10. klass; vanemas rühmas (11.-12. kl) Saara Liis Jõerand, Vanalinna hariduskolleegiumi 11. klass.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi lehelt http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/eesti-kirjandus

Vanema vanuserühma finalistidel on edaspidi võimalus asuda õppima Tartu ülikooli eesti kirjanduse ja teatriteaduse erialale ilma sisseastumiskatseteta.

Lisategevusena pakuti õpilastele linnaekskursiooni ning kohtumist Mehis Heinsaarega.  Auhinnaraamatud ja -meened jagati õpilastele pidulikult kätte TÜ muuseumi valges saalis. Auhindadega toetas olümpiaadi Füüsikaleksikon.

Kirjandusolümpiaadi läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldasid Tartu ülikooli teaduskool ja Tartu ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi eesti kirjanduse ja teatriteaduse osakond.

Lisainfo: Andrus Org (žürii esimees), e-post: andrus.org@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee