Koolinoored panevad robotid tööle ja lahendavad avaliku ruumi probleeme

25. ja 26. jaanuaril korraldavad MTÜ Robootika ja Tartu Ülikooli teaduskool Laagri Koolis FIRST LEGO League’i võistluse kaks Põhja-Eesti piirkonna eelvooru, kuhu on oodata ligikaudu 72 meeskonda. Peale Laagri kohalike meeskondade osalevad nendes eelvoorudes ka Harjumaa ja Raplamaa võistkonnad.

FIRST LEGO League on firma FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ja LEGO kontserni vahelises koostöös sündinud rahvusvaheline võistlus, mis on mõeldud 9–16-aastastele koolinoortele ning milles osaleb maailmas enam kui 100 riiki ja üle 30 000 meeskonna.

Võistlusel tuleb kuni 10-liikmelistes meeskondades mõelda reaalelulistele linnakujundusprobleemidele. Võistlejad peavad ehitama roboti, mis suudab mänguväljakul eri keerukusastmega ülesandeid lahendada. Need ülesanded on seotud hooajateemaga –  näiteks tuleb ehitada roboti abil puumaja, aidata ratastoolis inimene kiikuma või likvideerida väljakult liiklusummik. Teisena tuleb meeskonnal uurida mingit probleemi, mis on seotud meid ümbritseva avaliku ruumiga, olgu selleks siis transport, hooned, pargid või kaubanduskeskused. Kui probleem on leitud, peab meeskond leidma sellele uuendusliku lahenduse. Eelvoorus tuleb tutvustada oma tulemusi lühiettekandega, samuti hinnatakse meeskonnatööd ja seda, kuidas robot on ehitatud.

Eestis toimub jaanuaris ja veebruaris kokku seitse FIRST LEGO League’i Eesti eelvooru, mis toovad kokku rekordilised 177 meeskonda ning enam kui 1000 robootikahuvilist. Eelvoorud toimuvad peale Tallinna veel Tartus, Haapsalus, Parksepas, Rakkes ja Kuressaares ning neid aitavad korraldada üle 60 vabatahtliku. Eelvoorud on pealtvaatajatele tasuta.

FIRST LEGO League’i programmi Eestis toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond teaduse populariseerimise alategevuse „Teeme+” kaudu, Haridus- ja Teadusministeerium ning Estrotech OÜ kaubamärk Robomiku, mis esindab LEGO Educationi tootesarja Eestis. Põhja-Eesti eelvoorudele annab lisaks hoogu Saue vald.

FIRST LEGO League’i programmi on Eestis korraldatud juba 9 aastat ja programmi kohta saab rohkem infot kodulehelt www.firstlegoleague.ee.

Lisateave:
Ramon Rantsus, FIRST LEGO League Eesti peakorraldaja ning MTÜ Robootika tegevjuht ja juhatuse liige, 504 7917, ramon@robootika.ee
Maria Lutsar, MTÜ Robootika kommunikatsioonijuht, 5666 3693, maria@robootika.ee

Teate edastas: