Kursus gümnaasiumiastmes uurimistöid juhendavatele õpetajatele

Tartu Ülikooli teaduskooli kursuse „Praktilised meetodid õpilaste uurimistööde efektiivsemaks juhendamiseks“ eesmärgiks on õpetada gümnaasiumiastme uurimistööde juhendajaid kasutama rühmatööde meetodeid, et muuta juhendamist efektiivsemaks, tulemuslikumaks ning nii õpetajale kui ka õpilasele arusaadavamaks ja nauditavamaks. Kursuse käigus proovitakse läbi kõik käsitlemisele tulevad rühmatööde võtted ja taktikad (nt pööratud ajurünnak, musta kasti, vaikiva diskussiooni meetodid jpt), mis peab tagama selle, et koolituse läbinud on valmis neid praktikas koolis kasutama.

Koolituse sisu ja teemad:

• Praktilised soovitused ja meetodid, mida saab rakendada uurimistöö juhendamisel: teemavalik, probleemi, eesmärkide ja hüpoteeside sõnastamine, uurimistöö planeerimine, kirjandusallikate otsimine, uurimismeetodite valimine, andmetöötlus, tulemuste analüüs ja arutelu jms.
  • Uurimistöö sidustamine aineõppega.
  • IKT vahendite kasutamise võimalused erinevatel uurimistöö etappidel.
  • Kooli uurimistööde juhendite ja korraldamise praktika analüüs.
  • Erinevate huvide, võimete ja tasemega õpilaste ja õpetajate koostöö korraldamine.
  • Rühmauurimistöö juhendamise metoodika; erinevate teemadega töörühmade juhendamine.
  • Andekate õpilaste juhendamine: probleemid ja võimalused.
  • Osalejate hea juhendamise kogemuse tutvustamine.

Sisu osas võetakse arvesse ka osalejate soove ja vajadusi.

Vormilt on kursus auditoorne veebipõhise Moodle’i e-õppekeskkonna toega. Auditoorsed õppepäevad toimuvad Tartu ülikoolis 25. novembril (2015) ning 20. jaauaril, 17. veebruaril ja 23. märtsil (2016). Maht on kokku 78 akad. tundi (3 EAP), sh 32 tundi kontaktõpet ja 46 tundi iseseisvat tööd. Hind osaleja kohta on 160 €.

Kursust viivad läbi:

• Jüri Ginter, knd (filosoofia), TÜ haridusteaduste instituudi lektor
  • Viktoria Neborjakina, MA (koolikorraldus), TÜ teaduskooli uuringute assistent
  • Ly Sõõrd, MSc (füüsikaharidus), TÜ teaduskooli haridustehnoloog

Kursusele saab registreeruda lehel: http://tinyurl.com/ojfvxgw

Lisainfo: Viktoria Neborjakina, TÜ teaduskooli uuringute assistent, tel: 737 6117, e-kiri: viktoria.neborjakina@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee