Kutsume kuulama õpilaste ettekandeid mälupaikadest

9. märtsil toimub Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvoor. Olümpiaad tegeleb sel aastal saksa kui võõrkeele õpetamises aktuaalse suuna – mälupaikadega – , mis loob võimaluse lõimida keeleõpet kultuuri- ja ajalooteemade käsitlemisega. Eesti 100. aastapäeva puhul keskendutakse sel aastal (balti)saksa-eesti mälupaikadele.

Olümpiaadi eelvoorus kirjutasid õpilased uurimistöö mälupaiga kohta, mille nad kolme kategooria (mõisahäärberid, kirikud ja kalmistud, haridusasutused) seast välja valisid. Ülevaate uuritud mälupaikade kohta Eesti kaardil võib leida siit. Õpilastöödes pöörati tähelepanu paikadele, millel on eri aegadel ja eri põlvkondade silmis erinev sümboolne tähendus ning oma osa ka eesti kultuuriloos. Tööde raames läbi viidud intervjuud illustreerisid valitud paikade tähendust inimeste jaoks tänapäeval.

Lõppvooru kutsutud 12 parima uurimistöö autorid lahendavad kohapeal (balti)saksa-eesti mälupaikadega seotud ülesandeid, mis viivad neid eri paigusse Tartus ning aitavad Eestit uudse nurga alt tundma õppida.

Olümpiaadil osalevad ja selle läbi viimist toetavad ka Saksamaa suursaatkond, Austria suursaatkond, Goethe Instituut Eestis ja Baltisaksa Kultuuri Selts Eestis.

Lõppvoor toimub 9. märtsil algusega kell 10 Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis aadressil Lossi 3. Õpilaste ettekandeid (alates kella 14:30st ruumis 223) on oodatud kuulama kõik huvilised.

Lisainformatsioon

Marika Peekmann,

saksa keele olümpiaadi korraldava komisjoni esimees

Tartu Ülikooli germanistika osakond