Laupäeval toimus Nuputa võistluse finaal

Laupäeval 23. aprillil kogunesid Rapla Ühisgümnaasiumisse Nuputa võistluse piirkonnavooru parimad 5.-6. klasside ja 7. klasside võistkonnad, et koos nuputades tänavused võitjad välja selgitada. Võistluse käigus tuli lahendada  jah-ei vastustega ülesandeid, klassikalisi nuputamisülesandeid ja ka paar loovusülesannet, kus oli oluline leida just erinevaid võimalusi vastamiseks. 5.-6. klassi õpilased lahendasid veel ristsõna, kus neil tuli näidata matemaatika mõistete tundmist.

7. klasside kolmeliikmelisi võistkondi oli kohal 33 ja 5.-6. klasside neljaliikmelisi võistkondi 34.

Võistluse ülesanded, tulemused, pildid on Nuputa kodulehel http://www.ttkool.ut.ee/nuputa/

5.-6. klassi võistluse võitis Miina Härma Gümnaasium, teise koha saavutas Pärnu Mai Kool ja kolmanda Saaremaa Ühisgümnaasium.

7. klasside võistluse võitis Tallinna Reaalkool ja 2.-3.kohta jäid jagama Tõstamaa Keskkooli  ja Võru Kreutzwaldi Kooli I võistkonnad.

Piltidel võistluse võitjad Miina Härma Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool.

NUPUTA võistlust korraldavad TÜ Teaduskool ja Eesti Matemaatika Seltsi Koolimatemaatika Ühendus. Vabariikliku võitluse läbiviijaks oli tänavu Rapla Ühisgümnaasium.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli metoodik, tel: 737 5521, e-post: raili.vilt@ut.ee