Autor:
Ana Valdmann

Liisi Kerik jagas “Talendid Tartusse” programmi esimesel kaminaõhtul tudengitele väärtuslikke õppetunde

16. oktoobril toimus “Talendid Tartusse” programmi esimene kaminaõhtu, mis tõi kokku erinevate suundade ja projektide õpilased. Ülikooli kohvik kostitas osalejaid maitsva söögiga, luues meeldiva ja hubase atmosfääri. Kaminaõhtud annavad võimaluse soodustada suhtlust ja kogemuste vahetamist erinevate valdkondade tudengite vahel ning luua ühtsustunnet. Selle taustal olime kutsunud esinema Liisi Keriku, kes jagas oma kogemusi ülikooliõpingutest.

Liisi Kerik on TÜ vilistlane, olles olnud seotud mitmete teadusprojektidega ning hetkel töötab küberneetika valdkonnas. Tema raamat “Tudengi eneseabiraamat” on praktiline juhend, mis on mõeldud ülikooliõpilastele, kes soovivad oma õpingutes edukamad olla ja vältida läbipõlemist. Raamat käsitleb mitmeid olulisi teemasid, sealhulgas õppejõududega suhtlemist, eesmärkide seadmist, stressi ja ärevuse juhtimist ning sõprussuhete hoidmist. Kerik jagab oma isiklikke kogemusi ja pakub konkreetseid nõuandeid, kuidas tulla toime ülikooli väljakutsetega ja säilitada vaimne tervis.

Talentidele jagas Liisi oma kogemusi ja tehtud vigu ülikooliõpingute ajal, pakkudes kuulajatele väärtuslikke õppetunde ja nõuandeid. Oma ülikooli õpingute vältel oli ta kogenud mitmeid väljakutseid, sealhulgas eksamite ebaõnnestumisi ja magistritöö teema vahetust. Kerik rõhutas, kui oluline on abi küsimine nii õppejõududelt kui ka sõpradelt, ning hoiatas valede eesmärkide seadmisel ja võistlusliku suhtumise riskide eest. Samuti tasakaalu leidmise tähtsust, julgustades tudengeid leidma aega muude huvide jaoks ja mitte varjama oma pingutusi. Ta rääkis enesehinnangust ja väljakutsetest, selgitades, et enesekindlus tuleb kogemustest ja väljakutsetest, kuid ainult siis, kui saad positiivseid kogemusi, ning et allaandmine ei ole alati nõrkuse märk, vaid võib olla mõistlik otsus.
Kokkuvõttes tõi Liisi välja, et õppejõududel on suur vastutus tudengite toetamisel ning et õppekava, ainete ja teema valik on väga olulised. Ta rõhutas ka sõprade hoidmise ja läbipõlemise vältimise tähtsust, märkides, et läbipõlemine ei ole laiskus ega depressioon, vaid ebakindluse loomulik tagajärg.

Pärast maitsvat kõhutäidet ja hulgaliselt kasulikke nippe omandades said osalejad anda Teaduskoolile tagasisidet, kuidas neil on läinud ja mida nad veel programmist ootavad. Nad jagasid oma mõtteid tulevaste kaminaõhtute teemade ja esinejate kohta ning rääkisid, millist rolli on TÜ teaduskool nende elus mänginud ja kuidas see on neid toetanud.

Järgmine kaminaõhtu toimub juba 20. novembril, kui esinema tuleb värvikas Maia Klaassen. Maia Klaassen on Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste instituudi nooremteadur ja meediapädevuse programmi juht. Ta käsitleb oma ettekannetes meedia- ja infokirjaoskust ning desinformatsiooni vastast võitlust. Klaassen on osalenud mitmetes intervjuudes ja podcastides, kus ta jagab oma teadmisi ja kogemusi nendel teemadel. Kindlasti tuleb sellest põnev kuulamine!

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Noored Koodi linnalaager

Oktoobrivaheajal toimunud linnalaager tõi noortele esmased programmeerimisoskused

Mammuti skelett

Õpilased demonstreerisid enne koolivaheaega oma teadmisi ajaloos ja bioloogias

AI astrofüüsika

Astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadilt Nepalis naasti kahe tänukirjaga