Lingvistikaolümpiaad paneb proovile loogika ja analüüsivõime

Läinud nädalavahetusel (25.-26. aprillil) peeti Tartus lingvistikaolümpiaadi lõppvooru.

Tänavusest lõppvoorust võttis osa 34 eelvooru parimat  9.-12. klassi õpilast ja 4 külalisõpilast Lätist.

Lõppvoorus võisteldi ühes rühmas. Ülesanded käsitlesid suulu ja armeenia keelte grammatikanähtusi, luganda keele häälikuõpetust, vanakreeka algebratehete märkimise viisi ja "Star Trek" seriaali jaoks loodud klingoni tehiskeele seaduspärasid. Head loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet nõudvate ülesannete lahendamisega sai kõige paremini hakkama Joonas Jürgen Kisel Vanalinna Hariduskolleegiumi 10. klassist. Teise koha teenis Robert Nõmman Gustav Adolfi Gümnaasiumi 10. klassist ning kolmandaks tuli Britta Pung Tallinna 21. Kooli 12. klassist ning neljanda koha Linda Freienthal (Vinni-Pajusti Gümnaasiumi 12. klassist).

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/lingvistikaolumpiaad

Lisaks olümpiaadivõistlusele tutvusid osalejad sel aastal lähemalt pärsia keele ja kirjasüsteemiga ning muistsete ladina pealiskirjadega.

Lõppvooru 4 parimat õpilast arvati Eestit rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil (ILO) esindavasse võistkonda. ILO2015 viiakse läbi 20.-24. juulil Bulgaarias.

Lingvistikaolümpiaadi läbiviimist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldas Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisainfo: Olga Gerassimenko, TÜ teadur, žürii esimees, e-post: olga.gerassimenko@gmail.com

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht
tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee