Lingvistikaolümpiaadi infopäevale oodatakse huvilisi õpilasi

Tartu Ülikooli teaduskool ja Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut korraldavad 2. detsembril 2017 Tartus lingvistikaolümpiaadi infopäeva, kuhu oodatakse kõiki koolinoori, kes soovivad enam teada saada, mis on lingvistika või kaaluvad lingvistikaolümpiaadil osalemist.

Päeva esimeses pooles jagatakse infot lingvistika ehk keeleteaduse üldisemate uurimisteemade kohta. Teises pooles antakse ülevaade lingvistikaolümpiaadi teemadest ja ülesannetest ning ka sellest, kuidas neid ülesandeid edukalt lahendada.

Üritusest osavõtt on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine hiljemalt 29. novembril. Infopäeva kava ja registreerimisinfo.

Lingvistika ehk keeleteadus tegeleb keele olemuse, ehituse, arenemise ja levikuga. Keeleteadus ei piirdu ainult emakeele praktiliste ja keelekorralduslike küsimustega, vaid on oluliselt laiahaardelisem ja mitmekesine teadusala, mis tegeleb väga paljude muude küsimuste seas näiteks sellega, kuidas suudavad juba väga väikesed lapsed keele ära õppida, kuidas tekib ja mis on grammatika, kuidas ja miks keel aja jooksul muutub, kuidas mõjutavad inimese keelekasutust nt ühiskond, päritolu või hoopis mõtlemine, mille poolest ja miks on keeled nii erinevad jne.

Lisainfo: Natalina Nekrassova, natalia.nekrassova@ut.ee, 737 6117

Teate edastas: Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee, 5177091