Loodusteaduste võistlus „Loogiline loodusteadus“ 7.–8. klassi õpilastele

14. aprillist 5. maini toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas viktoriinid.ee loodusteaduste võistlus „Loogiline loodusteadus“. Võistlusel ootame osalema 7.–8. klassi õpilasi.

Võistlus toimub kolmes voorus. Igas voorus tuleb õpilastel lahendada 10 ülesannet, millele vastamine nõuab loodusainete- ja matemaatikavaldkonna teadmiste ja oskuste lõimimist. Ülesanded on koostatud silmas pidades loodusteaduste alaseid baasoskusi – graafikute koostamine ja lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabel, protsentarvutused jms. Nende lahendamiseks tuleb aru saada loodusteaduslikust või sotsiaalsest kontekstist, otsida vastuseid internetist, arvutada ning luua seoseid erinevates ainetes õpitu vahel.

Võistelda saab nii eesti kui vene keeles. Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes.
Tublimaid lahendajaid ootavad auhinnad.

Võistlusest osavõtt on tasuta.

Rohkem infot võistluse lehel.

Lisateave:
Sisulised küsimused: Karin Hellat, TÜ teaduskooli uurimislabori koordinaator, 509 0991, karin.hellat@ut.ee
Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee