Loodusteaduste võistluse „Loogiline loodusteadus“ nutikaimad osalejad on selgunud

14. aprillist 5. maini toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinid.ee keskkonnas loodusteaduste võistlus „Loogiline loodusteadus“. Võistlus oli mõeldud 7.–8. klassi õpilastele ning toimus kolmes voorus. Kõigis kolmes voorus osales 168 õpilast. Kokku oli võistlusel 769 osalejat.

Igas voorus tuli õpilastel lahendada 10 ülesannet. Eri loodusaineid lõimivatele küsimustele vastamine nõudis osalejatelt parajalt palju uurimist ja otsimist, arvutamist ja mõtlemist ning seoste loomist. Näiteks tuli õpilastel määrata lahuse soolasisaldust, võrrelda keemiliste elementide aatommasse, koostada toiduahelaid, teisendada dosimeetri näitu, tunda päevaliblikaliike ja palju muud.

Ülesannete lahendamisel tulid kasuks loodusteaduste alased baasoskused nagu graafikute lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabeli tundmine, protsentarvutuste tegemine jms.

Võistluse paremusjärjestus on koostatud kolme vooru kokkuvõttes. Kokku oli võimalik võistlusel koguda 137 punkti. Üldarvestuses on välja toodud need õpilased, kes said üle 50% parima õpilase tulemusest ehk 129,3 punktist. Tulemused on leitavad võistluse lehelt.

Lisaks üldarvestusele on eraldi kategooriatena välja toodud 7. ja nooremate klasside arvestus, 8. klasside arvestus ning piirkondade ja voorude parimad.

viktoriinid.ee keskkonda sisenedes näevad osalejad oma kohti pingereas iga vooru kohta eraldi. Süsteem kolme vooru koondtulemusi kokku panna ei oska. Voorude juures näeb õpilane ka iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.

Diplomid saadetakse üldarvestuse kümnele parimale, kõigi voorude kolmele parimale, noorema vanuseastme viiele parimale ning iga piirkonna parimale osalejale.

Eridiplomi pälvisid silmapaistva tulemuse eest Võru Kreutzwaldi Kooli 4. klassi õpilane Helir Hoop, kes saavutas üldjärjestuses 24. koha ning Saue Gümnaasiumi 1. klassi õpilane Rasmus Koidla, kes saavutas üldjärjestuses 60. koha.

Võistluse „Loogiline loodusteadus“ kümme auhinnasaajat on järgmised:

• Liisa Pata Tallinna Reaalkoolist – võistluse üldvõitja
  • Kirke Savitsch Kose Gümnaasiumist – üldarvestuses 2. koht, kolmanda vooru võitja
  • Annika Rääbis Tartu Kivilinna Koolist – üldarvestuses 3. koht, esimese vooru võitja
  • Jakob Hiiemets Kärdla Põhikoolist – üldarvestuses 3. koht, noorema vanuserühma võitja
  • Renate Türnpuu Are Koolist – üldarvestuses 5. koht
  • Hugo Salmar Tartu Mart Reiniku Koolist – teise vooru võitja
  • Oskar Olle Laur Tallinna 21. Koolist – teise vooru võitja
  • Karl-Ustav Kõlar Tallinna Reaalkoolist – teise vooru võitja
  • Robin Mathias Müür Tartu Mart Reiniku Koolist – nooremas vanuserühmas 2. koht
  • Merilis Moppel Gustav Adolfi Gümnaasiumist – nooremas vanuserühmas 3. koht

Palju õnne! Võitjatega võetakse meili teel ühendust.