Matemaatika sügisese lahtise võistluse tulemused on selgunud

30. septembril toimus 7 linnas üle Eesti kõigile matemaatikast huvitatud õpilastele matemaatikaülesannete lahendamise sügisene lahtine võistlus. Võistlus toimus kahes rühmas: 10. klassi õpilased ja nooremad ning kõik ülejäänud. Tänavusest võistlusest võttis osa 188 õpilast:  nooremas rühmas 110 ja vanemas rühmas 78 osalejat. Mõlemas rühmas pidid osalejad viie tunni jooksul lahendama 6 ülesannet, millest kõik eeldasid head arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Võistluse parim nooremas rühmas oli Ignus Smotrovs Riia riiklikust 1. gümnaasiumi 9. klassist.

Vanemas rühmas oli parim Richard Luhtaru Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassist.

Täielikud tulemused koos ülesannete, lahenduste ja hindamisskeemidega leiab lehelt: http://www.math.olympiaadid.ut.ee/html/index.php

Vanema rühma tulemusi arvestatakse Eesti võistkonna moodustamisel matemaatikavõistluseks „Balti tee“, mis toimub Taanis, Sorøs 9.-13. novembrini. „Balti teel“ esindavad Eestit Richard Luhtaru, Hendrik Vija (Miina Härma gümnaasiumi 10. kl), Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. kl.), Kati Iher (Hugo Treffneri gümnaasium, 12. kl), Karl Paul Parmakson (Miina Härma gümnaasiumi 11. kl)

Kõigil matemaatikahuvilistel tekib peagi jälle võimalus oma lahendamisoskus proovile panna talvisel matemaatika lahtisel võistlusel, mis toimub juba 16. detsembril käesoleval aastal.

Matemaatika lahtisest võistlusest on oodatud osa võtma kõik Eesti põhi- ja keskastmekoolide õpilased, kes pole sisse astunud kõrgkooli.

Matemaatika lahtise võistluse läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli metoodik, tel: 7375521, e-kiri: raili.vilt@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht, tel: 737 5889, e-kiri: marek.jarvik@ut.ee